Past Seasons

There are no translations available.

This is the full list of concerts of the New Symphony Orchestra
The English version will be published soon! 

СЕЗОН 1990-1991 

КОНЦЕРТНА АГЕНЦИЯ "ЮЛИЯ ХРИСТОВА"

"Музика за приятели" - серия от 9 концерта, ноември-декември, 1990

25 ноември, 1990 г., Драматичен театър "Сълза и смях"
18.30
- На джаз с Кръстан Дянков (преводач на Стайнбек и др./ Големият джазмен Петьо Парчето представя нови имена…
20.30 ч. - Актьорът Ицко Финци /цигулка/ и Симфоничния оркестър на Българското национално радио 

2 декември, 1990 г., Драматичен театър "Сълза и смях"
17.00 ч. - Дебют - Джаз квинтет - свирят студенти от Консерваторията: Румен Тосков - пиано, Васил Спасов - тромбон, Георги Дончев - контрабас, Румен Захариев - тромпет, Стоян Янкулов - барабани.
20.30 ч. - Актьорът Ицко Финци /цигулка/ и Симфоничния оркестър на Българското национално радио

9 декември, 1990 г., Драматичен театър "Сълза и смях" 
17.00 ч. - Дебют - Кънтри рок група "Медикус"
20.30 ч. - Актьорът Ицко Финци /цигулка/ и Симфоничния оркестър на Българското национално радио 

16 декември, 1990 г., 19.00 ч., Национална галерия
Евгения-Мария Попова, цигулка
Димо Димов, пиано
Френска музика

23 декември 1990 г., 19.00 ч., Археологически музей
“Колегиум музикум”, диригент Мария Момирова
Английски коледни песни

24 декември 1990 г., 17.00 ч., Археологически музей
“Колегиум музикум”, диригент Мария Момирова
Английски коледни песн

1991, Януари - Декември - 5 серии от по 6 концерта

24 февруари, 1991 г., 19.00 ч., камерна зала “България”
Цикъл “This is ... Art”
Спиричуъли I
Буряна Табакова
Васил Пармаков, дебют
Стоян Янкулов, ударни

26 февруари 1991г., 20.00 ч., камерна зала “България”
Цикъл “This is ... Art”
Румен Тосков трио, дебют
Румен Тосков, пиано
Георги Дончев, контрабас
Стоян Янкулов, ударни

3 март 1991 г., 19.00 ч., камерна зала “България”
Цикъл “Българската музика” /репресиите/
Под патронажа на вестник “ВЕК 21”
“Константин Илиев - изгнанието в Добрич”
/Слово за композитора от Киприана Беливанова/
Движения за пиано
Темпи Кончертати за флейта и пиано
Кремена Ачева, флейта
Драгомир Йосифов, пиано
*
“Знам сърдечен, свиден кът”, “Светло утро”/ т. Н. Лилиев/, “Вятърът и момчето” / т. Л. Милева/, “Нощ “ / т. А. Разцветников/
Камерен хор “Л. Пипков”
диригент Васил Арнаудов
Асистент диригент Ирина Щиглич
хормайстор Теодора Павлович

10 март 1991 г., 19.00ч., камерна зала “България”
Цикъл “This is ... Art”
Илия Фортунов, китара и синтезатори
Авторски концерт

10 март 1991 г., 21.30ч., камерна зала “България”
Цикъл “Perfect Strangers”
Бридж квартет, дебют
Христо Павлов, флейта
Ангел Заберски, пиано
Георги Георгиев, бас
Гален Гатев, барабани
Гост солист: Георги Корназов, цугтромбон

17 март 1991 г., 19.00 ч., камерна зала “България”
Цикъл “Годината на Моцарт”
“Непопулярният Моцарт”
Музика за флейта
Дуо Георги Спасов и Кремена Ачева, флейти
Евгения-Мария Попова, цигулка
Валентин Геров, виола
Станимир Тодоров, виолончело
МОЦАРТ Дуети 1-3, ор.75
МОЦАРТ Квартети K.171, 285

19 март 1991 г., 19.00 ч., камерна зала “България”
Цикъл “Годината на Моцарт”
Солист: Александрина Пендачанска, сопран
Антонина Бонева, пиано
Борислав Йоцов, кларинет

22 март 1991, 19.30ч., камерна зала “България”
Първо участие на чуждестранни изпълнители
Европейското турне на клавирното дуо”Double Edge” е осъществено в части с помощта на “Фонда за американски изпълнители в международни фестивали и изложби”, Националната художествена фондация на САЩ /USIS/, Фондация “Рокфелър”, Благотворителен фонд “ПЮ” и “Артс интернешънъл”.
Double Edge
Edmund Niemann and Nurit Tilles, Клавирно дуо, Ню Йорк
Музика от Кейдж, Булез, Фелдман, Бордън, Елингтън и др.

2 април 1991 г., 18.00 ч., Студентска галерия, пл. "Народно събрание" № 10
В памет на  Васил Арнаудов!
“СТРАСТНАТА СЕДМИЦА” / с илюстрации към библията от Вернер Тил, Германия/
Велики Вторник - “... Свръхземните въпроси, които никой век не разреши”
Ицко Финци, Теодоси Спасов, Станимир Тодоров, Кремена Ачева
Хор “Любомир Пипков” - “Святата” (Ел. Багряна, Д. Ненов)
Независимо списание за литература и изкуство “Перо” (Ред. Светлозар Жеков, худ. Кирил Гогов) и неговите автори: Иван Теофилов, Мирела Иванова и Бойко Ламбовски.

3 април 1991, 18.00ч., Студентска галерия, пл. "Народно събрание" № 10
Велика Сряда - “... И когато тялото умре, душата ще отлети в царството на рая”
Гергана Аенска, мецосопран; Веселин Демирев, цигулка; Кирил Ласкаров, цигулка; Пламен Петков, виола; Никола Николов, виолончело
Словото на Блага Димитрова
ПЕРГОЛЕЗИ Стабат Матер:
Quae moerebat
Eja mater
Fac, ut portem
ШОСТАКОВИЧ Струнен квартет №8, ор.110 - Largo

4 април 1991 г., 18.00ч. , Студентска галерия, пл. "Народно събрание" № 10
Велики Четвъртък - “Светът измамно ме осъди...”
БАХ Матеус Пасион - хорали
Евангелие от Матея, глави 26 и 27
Хоралите се изпълняват от “Колегиум Музикум”, диригент Мария Момирова. Текстовете от Евангелието чете актьорът Георги Г. Георгиев.

5 април 1991 г., 18.00ч. , Студентска галерия, пл.”Народно събрание № 10
Велики Петък - “... Аз съм възкресен в живота”
“Голготата” - по илюстрациите към библията от Вернер Тил и Борхес “Христос на кръста”. Музикалното действо е реализирано от творчески екип в състав: Георги Арнаудов и Благомир Алексиев - музика, Мила Искренова - пластика. Текстовете на Борхес чете Деси Спасова / Касиел Ноа Ашер/

7 април 1991 г., 19.00 ч., Католическа църква “Св. Йосиф”
Цикъл “Българската музика” /репресиите/
ТРИФОН СИЛЯНОВСКИ “Възкресяване на идеите”
Мая Сергиева, флейта
Теодора Костова, обой
Люба Мънзова, фагот
Пловдивска филхармония, диригент Добрин Петков, солист Георги Кънев
СИЛЯНОВСКИ Диптих за флейта, обой и фагот
СИЛЯНОВСКИ Концерт за пиано и оркестър, запис от 20 април 1982,

13 април 1991, 20.00ч., зала “България”
За първи път след десет години забрана Jazz в зала “България”
Акустична версия
Антони Дончев, пиано
Христо Йоцов, ударни
Георги Дончев, бас

21 април 1991, 19.00ч., камерна зала “България”
Цикъл “XX - XXI век”
Анатоли Кръстев, виолончело
Боян Воденичаров, пиано
ПРОКОФИЕВ  “Мимолетности”, ор.22
КОДАЙ Соната за виолончело соло, ор.8
ВОДЕНИЧАРОВ Прелюд за виолончело и пиано
ДЕБЮСИ Соната за виолончело и пиано

21 април 1991 г., 21.30 ч., камерна зала “България”
Цикъл “This is ... Art”
Теодоси Спасов квартет , дебют
Със специалното участие на народната певица Янка Рупкина

28 април 1991 г., 19.00 ч., Царски дворец (НХГ)
Цикъл “Годината на Моцарт”
Гина Табакова, пиано
МОЦАРТ Соната за пиано, F dur, KV280
МОЦАРТ Соната за пиано, Es dur, KV282
МОЦАРТ Соната за пиано, C dur, KV330
МОЦАРТ Соната за пиано, B dur, KV570

5 май 1991 г., 11.00 ч., ХГ на Фондация “Св. Св. Кирил и Методий”
Цикъл “Perfect Strangers”
Юлиана Георгиева, цигулка, дебют
Аглика Ангелова, пиано
МОЦАРТ, БЕТОВЕН, ФРАНК

5 май 1991 г., 19.00 ч., камерна зала “България”
Цикъл “XX - XXI век”
Боян Воденичаров, Димо Димов, Анжела Тошева, пиано
Румяна Михайлова, Асен Аврамов, перкусии
БАРТОК Соната за две пиана и ударни
КРЪМБ “Музика за лятна вечер” / премиера за България/

5 май 1991 г., 19.00 ч., Археологически музей
Цикъл “This is ... Art”
Спиричуъли II
“Колегиум музикум” и Кръстан Дянков
Диригент: Мария Момирова

12 май 1991 ч., 11.00 ч., ХГ на Фондация “Св. Св. Кирил и Методий”
Цикъл “Perfect Strangers”
Надежда Табакова, пиано, дебют
БАХ, ПАГАНИНИ-БРАМС, БЕТОВЕН, В. МИЦОВ

19 май 1991 г., 11.00 ч., ХГ на Фондация “Св. Св. Кирил и Методий”
Цикъл “Perfect Strangers”
Кремена Ачева, флейта, дебют
Евгения Симеонова, пиано
ТЕЛЕМАН, ДОНХАНИ, БОЦА, ДЮТИЙО, ЖУЛИВЕ, Др. ЙОСИФОВ

26 май 1991 г., 11.00 ч., ХГ на Фондация “Св. Св. Кирил и Методий”
Цикъл “Perfect Strangers”
Веселин Демирев, цигулка, дебют
Марина Капитанова, пиано
БАХ, БРАМС, ШОСОН

2 юни 1991 г., 11.00 ч., ХГ на Фондация “Св. Св. Кирил и Методий”
Станимир Тодоров, виолончело, дебют
Ани Тошкова, пиано

10и 11 юни Първите конкурси за Нов симфоничен оркестър

17 юни 1991 г., 20.00 ч., НДК зала №12
Fusion Band Akaga - debut

 

Сезон 1991/92, първи сезон на Нов симфоничен оркестър

29 септември 1991 г., 11.00 ч., ХГ на Фондация “Св. Св. Кирил и Методий”
Борислав Йоцов, кларинет
Станимир Тодоров, виолончело
Милко Милков, пиано
БРАМС Трио, a moll, ор. 114
Радио квартет “София”
ШУБЕРТ “Смъртта и момичето”
ШУБЕРТ Струнен квартет, d moll

6 октомври 1991 г., 11.00 ч., ХГ на Фондация “Св. Св. Кирил и Методий”
Цикъл “Българската музика” /репресиите/
“Вълната на 70-те години”
Александър Кандов
Божидар Спасов
Румен Бальозов
Руси Търмъков
БАЛЬОЗОВ Контур за три виолончели и контрабас
ТЪРМЪКОВ Италианска музика (В памет на Б. Марчело)
СПАСОВ из “Романтични песни”
КАНДОВ Музика за оркестър (запис)

13 октомври 1991 г., зала 11 НДК
Четвърти концерт от цикъла “Годината на МОЦАРТ”
Първи концерт на Нов симфоничен оркестър
Диригент: Драгомир Йосифов, солисти: Борислав Йоцов, кларинет; Кремена Ачева, флейта; Димо Димов, пиано
Концерт за кларинет и оркестър, A dur, KV 622
Концерт за флейта и оркестър, D dur, KV 314
Концерт за пиано и оркестър №20, d moll, KV 466

25 октомври 1991 г., 19.00 ч., камерна зала “България”
Иван Щол, кларинет, Франция
Борис Неделчев, пиано
БЪРНСТЕЙН Соната за кларинет и пиано
ДЕБЮСИ Рапсодия за кларинет и пиано
АНДРЕЙ БУКУРЕЩЛИЕВ Три ноктюрни за кларинет и пиано
ЛЮТОСЛАВСКИ Танцови прелюди за кларинет и пиано
БЕРГ Четири пиеси за кларинет и пиано, ор.5
ПУЛЕНК Соната за кларинет и пиано

3 ноември 1991 г., 19.00 ч., камерна зала “България”
Евгения-Мария Попова, цигулка
интегрално изпълнение на
ИЗАИ Шест сонати за соло цигулка, оп.27

1 декември 1991, 19.30ч., НДК зала №11
/Съвместно с информационната служба при Посолството на САЩ/
Пети концерт от цикъла “Годината на МОЦАРТ”
Нов симфоничен оркестър, диригент Иван Кожухаров
Солист: Петьо Бобев, кларинет
Масонска траурна музика, KV477
Концерт за кларинет и оркестър, A dur, KV622
Симфония №36, C dur, KV 425

11 и 12 декември 1991 г., 19.30 ч., НДК зала №2
Носталгия
Съвременен танцов спектакъл по “Болеро” от Равел, песните на Едит Пиаф, Жак Брел, Джон Кандел и стихове на Аполинер и Лорка в изпълнение на:
Дебора Добсън (Швеция)
Клас Йоран Сьолгорд (Швеция)
Ерика Кужел, хореограф (Швеция)

15 декември 1991 г., 19.30 ч., зала “България”
Шести концерт от цикъла “Годината на МОЦАРТ”
Диригент: Алексей Измирлиев, музикален директор през първия сезон на Нов симфоничен оркестър
Солисти: Александрина Пендачанска, сопран /дебют с Нов симфоничен оркестър/; Живка Маркова, мецосопран; Арсени Арсов, тенор; Евгени Ганев, бас
хор “Мадригал”, диригент Стоян Кралев
Масонска траурна музика, KV 477
Симфония № 29, A dur, KV 201
Реквием, KV 626

 

10 февруари 1992 г., 19.30 ч., зала “България”
Официалната премиера на Нов симфоничен оркестър
Начало на съвместната дейност с Академия “Йехуди Менухин” /Швейцария/
Концертмайстор за първия сезон - Веселин Демирев

Диригент: Алексей Измирлиев
Солисти: Димо Димов, пиано и специализантите на Академия “Йехуди Менухин”: Ливиу Прунару, цигулка, (Румъния) и        Станимир Тодоров, виолончело
ШЬОНБЕРГ Verklaеrte Nacht, оп.4
РАВЕЛ Павана за една починала инфанта (със специалното участие на Владислав Григоров, валдхорна).
БЕТОВЕН Концерт за пиано, цигулка, виолончело и оркестър, Ор.56
ПРОКОФИЕВ Симфония №1, “Класическа”, D dur, оп.25

18 февруари 1992 г., 19.30 ч., ХГ на Фондация “Св. Св. Кирил и Методий”
Диригент: Павел Балев
Солисти: Ливиу Прунару, цигулка; Веселин Демирев, цигулка
БАХ Соната, BWV1300
БАХ Партита, BWV1400
БАХ Концерт за две цигулки и оркестър, d moll, BWV1043

Февруари, 1992 г. – съвместно с Младежки театър
Премиера за България на “Послушните момчета се оправят” от Том Стопард и Андре Превен, 15 представления

23 февруари 1992 г., 19.30 ч., ХГ на Фондация “Св. Св. Кирил и Методий”
Петко Радев, кларинет
и Студио за музика “Пристис”
МОЦАРТ Квинтет №6, KV581, за кларинет, две цигулки, виола и виолончело
БРАМС Квинтет, оп.115, за кларинет, две цигулки, виола и виолончело

8 март 1992 г., 19.30 ч., камерна зала “България”
Борислав Йоцов, кларинет
Йосиф Радионов, цигулка
Стефан Хинов, цигулка
Огнян Константинов, виола
Весела Павлова, виолончело
Милко Милков, пиано
БРАМС Квинтет, оп.115 за кларинет, две цигулки, виола и виолончело
БРАМС Клавирно трио, оп.114 за кларинет, пиано и виолончело

23 март 1992 г., 19.30 ч., зала “България”
Диригент: Алексей Измирлиев
Солист: Людмил Ангелов, пиано /дебют с Нов симфоничен оркестър/
РОСИНИ Увертюра към “ Италианката в Париж”
БЕТОВЕН Концерт за пиано и оркестър № 5, оп.73, Es dur
БЕТОВЕН Симфония №2, оп.36, D dur

2-3 април 1992 г., 19.00 ч,, Театър на Българската армия
Хермафродитус, съвместно с трупата на Иван Станев

8 април, 1992 г., 19.30 ч., НДК зала №6
Музика за флейта
Георги Спасов и Кремена Ачева, флейти
Даниел Димов, цигулка, Валентин Геров, виола
Иван Лалев, виолончело
МОЦАРТ Дуети 4, 5, 6, оп.75
МОЦАРТ Квартети

12 април, 1992 г., 19.30 ч., камерна зала “България”
Гина Табакова, пиано
БАХ “Голдберг Вариации”

20 април, 1992 г., 19.30 ч.,  зала “България”
Диригент: Алексей Измирлиев
Солисти: Минчо Минчев, цигулка /дебют с Нов симфоничен оркестър/; Кристина Горанчева, сопран; Аделаида Якимова, мецосопран; Арсени Арсов, тенор; Павел Герджиков, бас
Хор към Нов симфоничен оркестър, диригент: Мирослав Попсавов
БРУХ Концерт за цигулка и оркестър №1, g moll, оп.26
РОСИНИ Stabat Mater

21 април 1992 г., 19.30 ч., Концертна зала - Пловдив
Диригент: Алексей Измирлиев
Солист: Минчо Минчев, цигулка
РОСИНИ Увертюра “Италианката в Алжир”
ПРОКОФИЕВ Симфония №1, “Класическа”, D dur, оп.25
БРУХ Концерт за цигулка и оркестър №1, g moll, оп.26

25.04.-15.05. 1992 год. турне в Испания
диригент Алексей Измирлиев
Програма I
РОСИНИ Увертюра “Италианката в Алжир”
ПРОКОФИЕВ Класическа симфония
Програма II - РОСИНИ Stabat Mater
Програма III - РОСИНИ “Италианката в Алжир”, постановка П. Герджиков
Програма IV - ПРОКОФИЕВ “Петя и вълкът”, Арии и хорове из опери

15 юни 1992 г., 20.00 ч., зала “България”
ХХIII Международен фестивал “Софийски  музикални седмици”
Диригент: Ералдо Салмиери, музикален директор на Нов симфоничен оркестър от сезон 1992/1993
Солисти: Кристина Горанчева, сопран; Аделаида Якимова, мецосопран; Любомир Дяковски, тенор; Павел Герджиков, бас; Галя Горчева, сопран; Георги Петков, баритон; Петко Бонев, бас
Хор към НСО, диригент: Мирослав Попсавов
Росини, “Италианката в Алжир”- концертно изпълнение

22 юни 1992 г., 19.30 ч.,  зала 11 НДК
Диригент: Ералдо Салмиери
МОЦАРТ Симфония №35, “Хафнер”, D dur, KV 385
ВАГНЕР “Зигфрид Идилия”
ШУБЕРТ Симфония №4, “Трагична”, c moll

23 юни 1992 г., 19.00 ч., Концертна зала, Пловдив
Диригент: Ералдо Салмиери
МОЦАРТ Симфония № 35, “Хафнер”, D dur, KV 385
ВАГНЕР “Зигфрид Идилия”
ШУБЕРТ Симфония №4, “Трагична”, c moll

25 юни 1992 г., 19.30 ч., Балабановата къща, Пловдив
Гина Табакова, пиано
БАХ “Голдберг Вариации”

 

Сезон 1992/93, втори сезон, Музикален директор Ералдо Салмиери

27 септември 1992 г., 19.30 ч., НДК зала №11
Васил Пармаков Jazz, пиано 

5 октомври 1992 г., 19.30 ч., зала “България”
Откриване на сезона, концертмайстори: Веселин Демирев и Анка Шайн (Румъния)
Диригент: Ералдо Салмиери
Солисти: Весела Златева, сопран; Маргарита Лилова, мецосопран; Грегори Бонфати, тенор; Пламен Хиджов, бас
Хор към НСО, диригент: Мирослав Попсавов
БЕТОВЕН Симфония №9, d moll, оп.125

11 октомври 1992 г., 19.30 ч., камерна зала “България”
Милко Милков, пиано
Анка Шайн, цигулка
Веселин Демирев, цигулка
Валентин Геров, виола
Станимир Тодоров, виолончело
БЕТОВЕН Трио за пиано, цигулка и виолончело, B dur
БРАМС Клавирен квинтет, f moll

24 октомври 1992 г., 19.00 ч, зала 11 НДК
Международна фондация ‘Св. Св. Кирил и Методий”
/по случай 10 годишнината от създаването й/
Диригент: Росен Миланов, дебют с Нов симфоничен оркестър
Солисти: Минчо Минчев, цигулка; Светлин Русев, цигулка/ дебют с Нов симфоничен оркестър/; Барени Муун, цигулка, Република Корея; Станимир Тодоров, виолончело
МОЦАРТ Увертюра “Сватбата на Фигаро”
СЕН-САНС Интродукция и Рондо-капричозо за цигулка и оркестър
ЧАЙКОВСКИ Вариации на тема “Рококо” за чело, оп.33

25 октомври 1992 г., 19.30 ч., камерна зала “България”
Димо Димов, пиано
Веселин Демирев, цигулка
Анка Шайн, цигулка
Леона Варварики, виола
Лъчезар Каприев, виолончело
ШУМАН Токата, оп.7
ШУМАН Карнавал, оп.9
ШУМАН Клавирен квинтет, оп.44

26 октомври 1992 г., 19.30 ч., зала “България”
Гост-диригент: Росен Миланов
Солист: Мовсес Погосян, цигулка, САЩ
КОПЛАНД “Пролет в Апалачите”
МЕНДЕЛСОН Концерт за цигулка и оркестър, e moll, оп.64
ХАЙДН Симфония №88, g moll

7 ноември 1992 г., 11.00 ч., Балабанова къща, Пловдив
Георги Бадев, цигулка
Милена Моллова, пиано
БЕТОВЕН Сонати за цигулка и пиано
I соната ор.12 № 1/1799/, F.A. Salieri gewidmed
II соната ор.12 №2/1799/, F.A. Salieri gew.
III соната ор.12 №3 /1799/, F.A. Salieri gew.
IV соната ор. 23 /1801/, Dem Grafen Moritz von Fries gew.

8 ноември 1992 г., 19.30 ч., Национална художествена галерия, София
Георги Бадев, цигулка
Милена Моллова, пиано
БЕТОВЕН Сонати за цигулка и пиано
I соната ор.12 № 1/1799/, F.A. Salieri gewidmed
II соната ор.12 №2/1799/, F.A. Salieri gew.
III соната ор.12 №3 /1799/, F.A. Salieri gew.
IV соната ор. 23 /1801/, Dem Grafen Moritz von Fries gew.

14 ноември 1992 г., 11.00 ч., Балабанова къща, Пловдив
Георги Бадев, цигулка
Милена Моллова, пиано
БЕТОВЕН Сонати за цигулка и пиано
V соната ор. 24/ Пролетна/ /1801/ Dem Grafen Moritz von Fries gew.
VI  соната ор. 30 № 1/1802 Dem Kaiser Alexander I gew.
VII соната ор. 30 № 2/1802/, Dem Kaiser Alexander I gew.

15 ноември 1992 г., 19.30 ч., Национална художествена галерия, София
Георги Бадев, цигулка 
Милена Моллова, пиано
БЕТОВЕН Сонати за цигулка и пиано
V соната ор. 24/ Пролетна/ /1801/ Dem Grafen Moritz von Fries gew.
VI  соната ор. 30 № 1/1802 Dem Kaiser Alexander I gew.
VII соната ор. 30 № 2/1802/, Dem Kaiser Alexander I gew.

16 ноември 1992 г., 19.30 ч., зала “България”
Диригент: Ералдо Салмиери
ЙОХАН ЩРАУС Увертюра “Прилепът”
ШЬОНБЕРГ Verklaеrte Nacht, оп.4
ШУБЕРТ Симфония №2, B dur
ЙОХАН ЩРАУС Кайзервалс, оп.437

20 ноември 1992 г., 19.30 ч., НДК зала №12
Fusion Band Akaga

21 ноември 1992 г., 11.00 ч., Балабанова къща, Пловдив
Георги Бадев, цигулка
Милена Моллова, пиано
БЕТОВЕН Сонати за цигулка и пиано
VIII соната ор. 30 № 3/1802/, Dem Kaiser Alexander I gew.
IХ соната ор. 47,    /1803/, R. Kreutzer gew.
Х соната ор. 96/1812/, Dem Erzherzog Rudolph gew.

22 ноември, 19.30 ч., Национална художествена галерия, София
Георги Бадев, цигулка
Милена Моллова, пиано
БЕТОВЕН Сонати за цигулка и пиано
VIII соната ор. 30 № 3/1802/, Dem Kaiser Alexander I gew.
IХ соната ор. 47,    /1803/, R. Kreutzer gew.
Х соната ор. 96/1812/, Dem Erzherzog Rudolph gew.

30 ноември 1992 г., 19.30 ч., зала “България”
Диригент: Ералдо Салмиери
ШУБЕРТ Симфония №3, D dur
ШУБЕРТ Антрактна музика №2, “Розамунда”
ШУБЕРТ Симфония №8, h moll, “Недовършена”

2 декември 1992 г., 19.00 ч., Русе, Училище по изкуствата
Анатоли Кръстев, виолончело
БАХ Сюити за виолончело
II сюита, BWV1008, d moll
III сюита, BWV1009, C dur
IV сюита, BWV1010, Es dur
V сюита, BWV1011, c moll

2 декември 1992 г., 21.00 - 22.30 ч., програма Христо Ботев
На живо от операта
Музикална кутия № 100
Емил Братанов и неговите приятели:
Атлас, Дисонанс, студио Дилема, Клас, Контрол, Субдибула, в. Ритъм, студио Сити, Ер малък, Медикус, Креш, Sofia Music Enterprises, Ера, Георги Минчев, Милена, студио РТМ, Епизод, Монолит, Подуене Блус Бенд, Унисон, Неделя ‘92, Рива Саунд, в. Рокбулевард, Рококо, в. Меридиан рок шоу, Popcorn и ...

4 декември 1992 г., 19.00 ч., Плевен, зала “Катя Попова”
Анатоли Кръстев, виолончело
БАХ Сюити за виолончело
II сюита, BWV1008, d moll
III сюита, BWV1009, C dur
V сюита, BWV1010, Es dur
V сюита, BWV1011, c moll 

6 декември 1992 г., 19.30 ч., камерна зала “България”
Jazz
Румен Тосков трио, дебют
Румен Тосков, пиано
Георги Дончев, контрабас
Стоян Янкулов, ударни

13 декември 1992 г., 19.30 ч., зала “България” - фоайе
Кремена Ачева, флейта; Илиана Селимска, арфа; Борислав Йоцов, кларинет; Веселин Демирев, цигулка; Даниел Димов, цигулка; Валентин Геров, виола; Лъчезар Каприев, виолончело
ДЕБЮСИ Соната за флейта, виола и арфа
РАВЕЛ Интродукция и алегро за арфа, флейта, кларинет и струнен квартет

19 декември, 1991 г.
Пламен Хиджов

28 декември, 1992 г., 19.30 ч., зала “България”
Концерт на хор към Нов симфоничен оркестър
Диригент: Мирослав Попсавов
Велин Илиев, орган
ГУНО Messa du sacre coeur de Jesus
Православни коледни песнопения

11 януари, 1993 г., 19.30 ч., зала “България”
Диригент: Росен Миланов
Солист: Варти Мануелян, цигулка
БЕТОВЕН Концерт за цигулка и оркестър, D dur, ор.61
ШОСТАКОВИЧ Симфония №1, ор.10

12 януари, 1993 г., 19.30 ч., Концертна зала Пловдив
Диригент: Росен Миланов
Солист: Варти Мануелян, цигулка
БЕТОВЕН Концерт за цигулка и оркестър, D dur, ор.61
ШОСТАКОВИЧ Симфония №1, Oр.10

24 януари, 1993 г., 19.00 ч., Пазарджик, фестивал “Зимни музикални вечери”
Диригент: Димитър Манолов
Солист: Боян Воденичаров, пиано
РОСИНИ Увертюра “Семирамида”
БЕТОВЕН Концерт за пиано и оркестър №3, c moll, Op.37
МЕНДЕЛСОН Симфония №4, A dur, Op.90

25 януари, 1993 г., 19.30 ч., зала “България”
Диригент: Димитър Манолов
Солист: Боян Воденичаров, пиано
РОСНИН Увертюра “Семирамида”
БЕТОВЕН Концерт за пиано и оркестър №3, c moll, Oр.37
МЕНДЕЛСОН Симфония №4, A dur, Op.90

 31 януари, 1993 год., 19.30 ч., зала “България”
Фридеман Херц, орган, Германия
БАХ Партита “O Gott, du frommer Gott” BWV767
ШНИТКЕ Две малки пиеси
БРАМС Фуга, as moll
БАХ Прелюд и фуга, e moll, BWV546
ХИНДЕМИТ Соната №1
БОЖИДАР СПАСОВ Три пиеси за орган (посветени на Ф. Херц)
ЛИСТ Прелюдия “Weinen, Klagen...”

1 февруари, 1993 г., 19.30 ч., камерна зала “България”
Пламен Проданов, обой
ХЕНДЕЛ Кончерто гросо №10, g moll, Oр.3
МАРЧЕЛО Концерт за обой, струнен оркестър и чембало, d moll, Oр.1
ВИВАЛДИ Концерт за обой, струнен оркестър и чембало №6, C dur
ТЕЛЕМАН Концерт за обой, струнен оркестър и чембало, f moll

5 февруари, 1993 г., 19.30 ч., камерна зала “България”
Людмил Райчев, пиано; Даниел Димов, цигулка; Борис Тунтев, виолончело
ШУБЕРТ Фантазия “Странникът”, Oр.15
АЛЕКСАНДЪР РАЙЧЕВ 6 пиеси за пиано
РАВЕЛ “Нощният Гаспар”

8 февруари 1993 г., 19.30 ч., зала “България”
Диригент: Ералдо Салмиери
ШУМАН Увертюра “Манфред”, ор. 115
ШУБЕРТ Симфония №7, C dur

16 февруари, 1993 г., 19.30 ч., камерна зала “България”
Проф.Сашко Гаврилов, цигулка, Германия
Венцеслав Николов, виолончело
и перкусионен състав
Диригент: Йордан Дафов
КОНСТАНТИН ИЛИЕВ, Темпи Кончертати IV за цигулка, виолончело и три групи ударни, световна премиера
КОДАЙ Дует за цигулка и виолончело, Oр.7
РАВЕЛ Соната за цигулка и виолончело

22 февруари, 1993 г., 19.30 ч., зала “България”
Диригент: Ералдо Салмиери
Солист: Георги Тилев, цигулка
ФОРЕ “Пелеас и Мелизанда”- Сюита за оркестър, Ор. 80
СЕН САНС Интродукция и рондо капричозо за цигулка и оркестър
ДЕБЮСИ Ноктюрни

1 март, 1993 г., 19.30 ч., камерна зала “България”
Габриела Добрева, Станислава Иванова, Емануил Петров, Николай Друмев, Борислав Симеонов, Петър Найденов - контрабаси
МИНГЪС Валс - мюзет (за 6 контрабаса)
БОТЕЗИНИ Любовни страсти  (за 2 контрабаса)
БРЪМБИ Сюита за 4 контрабаса
РАНСУИК Американски басисти (за 4 контрабаса)
РАНСУИК Щраус в кучешка колиба (за 4 контрабаса)

5 март, 1993 г., 19.30 ч., камерна зала “България”
Jazz Spoken, дебют
Атанас Гунов, пиано
Васил Енчев, сопран сакс
Венелин Кръстев, бас
Веселин Константинов, ударни

8 март, 1993 г., 19.30 ч., зала “България”
Диригент: Ералдо Салмиери
БРАМС Трагична увертюра
ВАГНЕР “Зигфрид Идилия”
ШУБЕРТ Симфония №4, “Трагична”, c moll

15 март, 1993 г., 19.30 ч., камерна зала “България”
Анка Шайн, цигулка, Румъния; Даниел Димов, цигулка; Валентин Геров, виола; Весела Пандинова, виолончело
МОЦАРТ Струнен квартет №6, KV465
ДВОРЖАК Американски квартет
ШОСТАКОВИЧ Квартет, Oр.8

22 март, 1993 г., 19.30 ч., зала “България”
Диригент: Ералдо Салмиери
Солист: Борислав Йоцов, кларинет
МОЦАРТ Адажио и фуга, KV546
ДЕБЮСИ Рапсодия за кларинет и оркестър
БРАМС Унгарски танци

29 март, 1993 г., понеделник, 19.30 ч., камерна зала “България”
Иво Казасов, Димитър Димитров - тромпет; Боян Тачев, Николай Войников, Йовко Копоев, Асен Ангелов - валдхорна; Николай Трифонов, Борис Вълчев, Мариан Станчев, Стефан Георгиев, Петър Каракашев - тромбон; Петър Илиев - туба; Наталия Песковская - пиано
МОЦАРТ
Увертюра “Вълшебната флейта”
ЙОХАН ЩРАУС Полка
РИМСКИ-КОРСАКОВ “Полета на бръмбара”
ХОРОВИЦ “Music hall suite”
ДЖОН ЧИЙТЪМ Скерцо
ДЕЙВ БРУБЕК “Blue rondo a la turk”
/J. Hubert, G. Luckyth, S. Joplin/ Glad-Rags For Brass Quintet”
ПЕТЪР ПОПОВ “Полет"
ДЖОН УИЛЯМС “Звездни войни”

9 април, 1993 г., 19.30 ч., НДК - зала №9
Георги Спасов, флейта
Светла Славчева, пиано
МОЦАРТ Соната B dur, KV378
ШУБЕРТ Соната a moll (Per Arpeggione)
ДЕБЮСИ “Следобедът на един фавн”
ФРАНК Соната A dur 

14 април, 1993 г., 20.00 ч., НДК - зала 11
Джаз концерт
Атанас Гунов, пиано
Васил Енчев, сопран саксофон
Венелин Кръстев, бас
Веселин Константинов, ударни

16 април, 1993 г., 19.30 ч., зала “България”
Диригент: Ералдо Салмиери
Солисти: Александрина Пендачанска, сопран; Зигмунд Нимсгерн, баритон, Германия
Българска хорова капела “Св. Обретенов”, диригент: Георги Робев
БРАМС Немски реквием

23 април, 1993 г., 19.30 ч., НДК - зала 9
Камерна формация на НСО: Илия Радославов, пиано; Анка Шайн, цигулка, Румъния; Леона Варварики, виола, Румъния; Станислав Ушинкин, виолончело; Петър Найденов, контрабас
БРАМС Клавирен квинтет №2, Oр.26
ШУМАН Клавирен квинтет, Oр.47
ШУБЕРТ Клавирен квинтет “Пъстърва”

29 април, 1993 г., 19.30 ч., зала “България”
Музика за приятели
Солист и диригент: Ицко Финци

4 май, 1993 г., 18.00 ч., Музей на земята и хората
Бароков концерт
Кремена Анчева, флейта; Пламен Проданов, обой; Иванка Маринска, фагот; Светлана Анчева, басо континуо
ЙОХАН ШМЕЛЦЕР Триосоната, G-dur
Б. ФИНГЕР Соната за обой F-dur
ФИЛБЕР дьо ЛАВИН Соната за флейта G-dur
ТЕЛЕМАН Соната за фагот f-moll
ЙОХАН КРИСТОФ ПЕПУШ Триосоната g-moll
ФРАНЧЕСКО ДЖЕМИНИАНИ Соната за обой e-moll
МИШЕЛ БЛАВЕ Соната за флейта d-moll
ХЕНДЕЛ Триосоната F-dur

10 май, 1993 г., 19.30 ч., зала “България”
Гост-диригент: Фабрицио Вентура
РОСИНИ Увертюра “Копринената стълба”
РЕСПИГИ Сюита “Птицата”
БЕТОВЕН Симфония №1, C dur, Ор.21

19 май, 1993 г., 19.30 ч., камерна зала “България”
Дебют на сопраното Красимира Стоянова, (цигулар в Нов симфоничен оркестър)
Евгения Симеонова, пиано
ЧАЙКОВСКИ, РАХМАНИНОВ, ГУНО

31 май, 1993 год., зала “България”
ХХI международен фестивал "Софийски музикални седмици”
Диригент: Ералдо Салмиери
Солист: Анка Шайн, цигулка, Румъния
БРАМС Концерт за цигулка и оркестър, ор.77
БРАМС Симфония №4, e moll, Op.98
 

7 юни, 1993 г., 18.30 часа, НХГ, площад “ Св. Александър Невски”
Съвместно с фондация “Св. Св. Кирил и Методий”
Вангел Тангъров, кларинет; Даниел Димов, цигулка; Енчо Тодоров, цигулка; Николай Йорданов, виола; Иван Лалев, виолончело
МОЦАРТ Квинтет № 6 KV 581, за кларинет, две цигулки, виола и виолончело
БРАМС Квинтет, Oр. 115 за кларинет, две цигулки, виола и виолончело

14 юни, 1993 г. зала “България”
Гост-диригент: Росен Миланов
МОЦАРТ Серенада за духови инструменти №12, c moll, KV 388
АДРИАН ПЕРВАЗОВ Пейзажи видяни насън /Световна премиера/
/Първа премиера на български автор за Нов симфоничен оркестър/
БЕТОВЕН Симфония № 4, Oр.60

16 юни, 1993 г., 20.00 ч., НДК - зала №11
Закриване на сезон  1992/93
Васил Пармаков квартет
Васил Пармаков, пиано
Росен Захариев, тромпет
Веселин Иванов (Еко), бас
Христо Йоцов, ударни

 

Сезон 1993/94, трети сезон, Музикален директор Ералдо Салмиери

10 октомври 1993 г., 19.30 ч., НДК - зала 9
“Контрасти”
Солист: Анка Шайн, цигулка, Румъния
ВИВАЛДИ Годишни времена, Oр.8

28 февруари, 1994 г., 19.30 ч., НДК - зала № 9
Гина Табакова, пиано
ХАЙДН, ПРОКОФИЕВ

7 март, 1994 г., дома на Джони Пенков
Глен Гулд, запис

14 март, 1994 г.,  НДК - зала №11
Диригент: Ералдо Салмиери, Италия
ШУБЕРТ Симфония №8 “Недовършена”, h moll
БРАМС Симфония №1, c moll, Op.68

21 март, 1994 г., дома на Джони Пенков
Карлос Клайбер, запис

28 март, 1994 г., 20.00 ч., НДК - зала 9
Нов симфоничен оркестър
"Контрасти"

15 април, 1994 г., НДК - зала 9
Стойка Миланова, цигулка
Гина Табакова, пиано
БАХ Концерт за цигулка и оркестър №1, a moll
БАХ Концерт за пиано и оркестър, A dur
БАХ Бранденбургски концерт №5, D dur, BWV1050

18 април, 1994 г., 21.00 ч., Малък градски театър, “Зад канала”
“Контрасти”
Сава Бояджиев и приятели

4 април, 1994 г., дома на Джони Пенков
РИХАРД ВАГНЕР
Тристан и Изолда, запис

11 април, 1994 г., 20.00 ч., НДК - зала 9
Нов симфоничен оркестър
“Контрасти”

18 април, 1994 г., дома на Джони Пенков
Бостънски симфоничен оркестър, запис

24 април, 1994 г., 20.00 ч., НДК - зала 9
Стойка Миланова, цигулка; Гина Табакова, пиано; Георги Спасов, флейта
БАХ Бранденбургски концерт №5, D dur, BWV1050
БАХ Концерт за цигулка и оркестър №1, a moll
БАХ Концерт за пиано и оркестър, A dur

25 април, 1994 г., 20.00 ч., НДК - зала 9
Милко Милков, пиано

10-16 май, 1994 г., Майсторски клас, НДК - зала 9
Стойка Миланова, цигулка
Гина Табакова, пиано

23 май, 1994 г., дома на Джони Пенков
Месиен, запис

30 май, 1994 г., НДК - зала 9
Дора Миланова
Стойка Миланова

6 юни, 1994 г., 20.00 ч., зала “България”
Закриване на сезон  1992/93
"Васил Пармаков" квартет: Васил Пармаков, пиано; Росен Захариев, тромпет; Веселин Иванов (Еко), бас; Христо Йоцов, ударни

 

Сезон 1994/1995, четвърти сезон
Музикален директор Ералдо Салмиери, Италия
Концертмайстор Даниел Димов

11 ноември, 1994 г., зала НХГ
Вълчан Вълчанов, обой
Ива Любомирова, флейта
МАРЧЕЛО Концерт за обой
БАХ Концерт за флейта

18 ноември, 1994 г., зала НХГ
Даниел Димов, цигулка
Кирил Ласкарев, цигулка
БАХ Концерт за две цигулки и оркестър, d moll, BWV1043
ПЪРСЕЛ Сюита

4 декември, 1994 г., зала НХГ
ШОСТАКОВИЧ
Антракт за ударни из операта ”Нос”
ШОСТАКОВИЧ Камерна симфония
МОЦАРТ Серенада, c moll
ДВОРЖАК Серенада,d moll

13 декември, 1994 г., 19.30 ч., зала “България”
Диригент: Ералдо Салмиери, Италия
РОСИНИ ув.”Турчинът в Италия”
ДВОРЖАК Симфония N5 (9), e moll, Ор.95, “Из Новия свят”
ЛИСТ Симфонична поема “Прелюдии”

14 февруари, 1995 г., 19.30 ч., зала “България”
Диригент: Ералдо Салмиери, Италия
ЧАЙКОВСКИ Увертюра - фантазия “Ромео и Жулиета”
ВАГНЕР Встъпление към операта “Тристан и Изолда”
ШУМАН Симфония №4, d moll, Op.120

19 март, 1995 г., 19.30 ч., зала “България”
Диригент: Ералдо Салмиери, Италия
Солист: Иван Дреников, пиано
БЕТОВЕН Септет, Oр.20
БЕТОВЕН Концерт за пиано и оркестър №4, G dur
БЕТОВЕН Симфония №7, A dur

16 април, 1995 г., 19.30 ч., зала “България”
Диригент: Ералдо Салмиери, Италия
РИМСКИ КОРСАКОВ “Шехеразада”, Ор.35
СМЕТАНА Увертюра “Продадена невеста”
МОЦАРТ Симфония №40, g moll

23 април, 1995 г., зала "Централен Военен Клуб"
МОЦАРТ
Квартет за флейта и струнни
МОЦАРТ Квинтет за валдхорна и струнни
ФРАНСЕ Квартет за флейта, обой, кларинет и фагот

21 май, 1995 г., 19.30 ч., зала “България”
Памет за Петър Петров (музикант на Нов симфоничен оркестър, водач на тромбони)
Диригент: Ералдо Салмиери, Италия
Солист: Станимир Тодоров, виолончело
БРУХ “Кол Нидрей”, Oр.47
ШУМАН Концерт за виолончело и оркестър, a moll, Oр.129
МОЦАРТ Симфония №40, g moll

 

Сезон 1995/1996, пети сезон
Музикален директор Ералдо Салмиери, Италия

28 октомври, 1995 г., зала “България”
Диригент: Росен Миланов
МОЦАРТ Симфония №1, Es dur, KV16
ХАЙДН Симфония №60, C dur
СТРАВИНСКИ “Пулчинела”

12 ноември, 1995 г., НДК - зала 11
Публичен конкурс за концертмайстори на Нов симфоничен оркестър
Солисти: Даниел Димов, Мартин Пантелеев, Иван Въгларов, Кирил Ласкаров
ВИВАЛДИ “Годишни времена”, Oр.8 

18 ноември, 1995 г., 19.30 ч., зала “България”
Диригент: Георги Димитров
Солист: Вадим Бродски, цигулка, Италия
ДВОРЖАК Концерт за цигулка и оркестър, a moll
ДВОРЖАК Симфония №9, e moll, Op.95, “Из Новия свят”

29 ноември, 1995 г., 19.30 ч., зала “България”
Солист: Станимир Тодоров, виолончело
ХАЙДН Концерт за виолончело и оркестър, C dur
БОКЕРИНИ Концерт за виолончело и оркестър, G dur
МОЦАРТ Симфония №1, Es dur, KV16

25 декември, 1995 г., 19.30 ч., зала “България”
Диригент: Ералдо Салмиери
Солист: Иван Дреников, пиано
БЕТОВЕН Симфония №5, c moll, Oр.67
БРАМС Концерт за пиано и оркестър №1, d moll, Oр.15

6 февруари, 1996 г., 19.30 ч., зала “България”
Диригент: Ералдо Салмиери
МЕНДЕЛСОН Увертюра “Сън в лятна нощ”
МЕНДЕЛСОН Симфония №3, a moll, ор.56, “Шотландска”
ВАГНЕР “Зигфрид-идилия”

12 февруари, 1996 г., 19.30 ч., НДК - зала №9
Солист: Гина Табакова, пиано
ШОПЕН Прелюдии, ор.24
ЛИСТ Соната, h moll 

20 февруари, 1996 г., 19.30 ч., зала “България”
Диригент: Георги Димитров
Солист: Павел Берман, цигулка
ЧАЙКОВСКИ Концерт за цигулка и оркестър, D dur, Oр.35
МУСОРГСКИ “Картини от една изложба”

10 март 1996 г., 11.00 ч., камерна зала “България”,фоайе
Мартин Пантелеев, цигулка; Рада Хаджикостова, цигулка
БАРТОК Дивертименто за струнен оркестър
БАХ Бранденбургски концерт №3
БАХ Концерт за две цигулки и оркестър, d moll, BWV1043

3 юни, 1996 г., 20.00 ч., зала НХГ
Авторски концерт на Борислав Йоцов
Със специалното участие на Борислава Танева, пиано

 

Сезон 1996/1997, шести сезон

22 декември, 1996 г., 19.30 ч., НДК - зала №9
Коледен концерт
Концертмайстори: Иван Въгларов, Живка Калчева
КОРЕЛИ “Кончерти гросси” №2, 4, 11, Oр.6

28 март, 1997 г., 19.30 ч., зала “България”
Гала концерт – пет години Нов симфоничен оркестър
Диригент: Росен Миланов
ЧАЙКОВСКИ Симфония №5, e moll, Oр.64
ХАЙДН Симфония № 104, “Лондонска”

4 май, 1997 г., 11.30 ч., СГХГ
БРИТЪН
Simple Symphony за струнен оркестър
ПЪРСЕЛ Сюита за струнен оркестър, d moll

13 май, 1997 г., 19.30 ч., НДК - зала №9
Солист: Гина Табакова, пиано
БАРТОК Соната
ШУМАН “Карнавал”, ор.9
ШОПЕН Балада №1, ор.23

25 май, 1997 г., 11.30 ч., СГХГ
Солист: Йосиф Радионов, цигулка
БАХ Соната №1, g moll
БАХ Партита №1, h moll
БАХ Соната №2, a moll
БАХ Концерт за цигулка и оркестър №2, E dur

  

Сезон 1997/1998, седми сезон, Музикален директор Росен Миланов
Сезонът е под почетния патронаж на г-н Йордан Соколов,
Председател на Народното събрания

21 септември, 1997 г., 11.30 ч., СГХГ
Солист: Йосиф Радионов, цигулка
БАХ Партита №3, E dur
БАХ Соната №3, C dur
БАХ Партита №2, d moll
БАХ Концерт за цигулка и оркестър №1, a moll

 15 октомври, 1997 г., 19.30 ч., зала “България”
/Концертът е под патронажа на Министъра на културата проф. арх. Ема Москова/
Диригент: Росен Миланов
ПЯРТ Кантус в памет на Б. Бритън, премиера
СИБЕЛИУС Симфония №1, e moll, Oр.39
БРАМС Симфония №2, D dur, Oр.73

27 октомври, 1997 г., 19.30 ч., Военен клуб
ПРОКОФИЕВ
Квинтет, Oр.69
МАУЕР Dudle & Flight, премиера
БАРТОК “Контрасти”

25 ноември, 1997 г., 19.30 ч., Военен клуб
Музикален ръководител: Венцеслав Николов
Солисти: Кремена Ачева, флейта; Димо Димов, пиано; Евелина Анчева, цигулка
БАХ Бранденбургски концерт №3, G dur, BWV1048 
БАХ
Бранденбургски концерт №5, D dur, BWV1050
ШЬОНБЕРГ Просветлена нощ

6 декември, 1997 г., 19.30 ч., Военен клуб
Диригент: Иван Тотев
Солисти: Стоян Божков, виолончело; Павлин Панайотов, кларинет
Цигулки: Владимир Кирилов, Константин Чакъров, Даниела Щерева, Ирина Валентинова, Катя Атанасова, Миряна Митева, Момчил Георгиев
Виоли: Николай Димитров, Антон Бонев, Марча Нейкова
Виолончели: Георги Богданов, Павлина Йорова
Контрабас: Борислав Симеонов
КОНСТАНТИН ИЛИЕВ Седем багатели за кларинет и виолончело
ЛЮТОСЛАВСКИ Седем прелюдии и фуга за 13 солиращи струнни инструмента, премиера
ХАЙДН Дивертименто №7, A dur

27 декември, 1997 г., 19.30 ч., зала “България”
Диригент: Росен Миланов
Солист: Красимира Стоянова, сопран
ВАГНЕР Прелюд и любовна смърт из “Тристан и Изолда”
МОЦАРТ “Crudele non mi dir”, “Bella mia fiamma” из “Дон Жуан”, KV528
ГУРЕЦКИ Симфония №3 за сопран и оркестър /премиера за България/

19 януари, 1998 г., 19.30 ч., Военен клуб
Богдан Станев, пиано; Калин Панайотов, обой; Михаил Живков, кларинет; Йовко Копоев, валдхорна; Константин Коцев, фагот
МОЦАРТ Квинтет, Es dur, KV452
Евелина Анчева, цигулка; Борислав Йоцов, кларинет; Джефри Дийн, виолончело; Марио Ангелов, пиано
МЕСИАН “Квартет за края на времето”

31 януари, 1998 г., 19.30 ч., Музей “Земята и хората”
Ива Любомирова, флейта; Евелина Анчева, цигулка; Николай Димитров, виола; Адриана Великова, виолончело
МОЦАРТ Квартет, D dur, KV285
МОЦАРТ Квартет, C dur, KV171

16 февруари, 1998 г., 19.30 ч., Военен клуб
Диригент: Венцеслав Николов
Солисти: Сашко Гаврилов, цигулка; Стела Димитрова-Майсторова, пиано
БАХ Бранденбургски концерт №1, F dur, BWV1046
БАХ Концерт за цигулка и оркестър, E dur, BWV1042
БЕРГ Концерт за цигулка, пиано и 13 духови инструмента /премиера за България/

25 март, 1998 г., 19.30 ч., зала “България”
Диригент: Росен Миланов
Солист: Станимир Тодоров, виолончело
ХИНДЕМИТ Симфонични метаморфози по теми на Вебер
БЛОХ “Шаломо” Хебраическа рапсодия за виолончело и оркестър
ШНИТКЕ “(Не)сън в лятна нощ” /премиера за България/
РАВЕЛ “Дафнис и Хлое” сюита №2

6 април, 1998 г., 19.30 ч., Военен клуб
Концерт в памет на Константин Илиев
Диригент: Драгомир Йосифов
Солисти: Драгомир Йосифов, пиано; Марио Ангелов, пиано; Христо Добринов, флейта; Росен Идеалов, кларинет; Георгита Бояджиева, виолончело; Маргарита Калчева, контрабас
ИЛИЕВ Темпи кончертати №2
ИЛИЕВ 7 багатели за кларинет и виолончело
ИЛИЕВ Движения за пиано
ИЛИЕВ Темпи кончертати №7
ВИЕРУ Елегия II (в памет на Константин Илиев )

27 април, 1998 г., 19.30 ч., Военен клуб
Диригент: Венцеслав Николов
Георги Спасов, флейта; Кремена Ачева, флейта; Валентин Геров, виола; Евелина Анчева, виола; Стела Димитрова-Майсторова, пиано; Венцеслав Николов, виолончело
БАХ Бранденбургски концерт №4, G dur, BWV1049
БАХ Бранденбургски концерт №6, B dur, BWV1051
КУПРЕН 5 концертни пиеси за виолончело и щрайх оркестър
ВЕБЕРН Соната за виолончело и пиано
БАХ Ария из сюита №3, D dur

8 май, 1998 г., 19.30 ч., Военен клуб
Jazz & Baroque
Румен Тосков, пиано
Валентин Геров, виола
ТЕЛЕМАН Соната, e moll

12 май, 1998 г., 19.30 ч., Военен клуб
Цикъл “В памет на Майкъл Типет”
Диригент: Петко Димитров, /дебют, асистент диригент от сезон 1998/1999/
ТИПЕТ Струнен квартет №4 (оркестрация за щрайх оркестър), премиера
БРИТЪН Струнен квартет №2, Oр.36
ПЪРСЕЛ Сюита “Кралицата на феите”

17 юни, 1998 г., 19.30 ч., Военен клуб
Цикъл “В памет на Майкъл Типет”
Диригент:  Петко Димитров
ПЪРСЕЛ Сюита “Дидона и Еней”
ТИПЕТ Концерт за двоен щрайх оркестър /премиера/ 

25 юни, 1998 г., 19.30 ч., зала “България”
Закриване на сезон 1997 - 1998
Диригент:  Росен Миланов
БЕТОВЕН Симфония №6, F dur, “Пасторална”, Oр.68
СТРАВИНСКИ “Петрушка”

31 юли, 1998 г., 20.00 ч., зала №11, НДК
Първа Международна лятна академия по дирижиране “Витоша ‘98”
Преподавател Росен Миланов
Диригент: Едуард Бениас, САЩ
КОПЛАНД “Пролет в Апалачите”
ЧАЙКОВСКИ Увертюра-фантазия “Ромео и Жулиета”
ДЕБЮСИ Прелюд към “Следобедът на един фавн”            
СТРАВИНСКИ Сюита “Жар птица  ”

19 август, 1998 г., 20.00 ч., зала №11, НДК
Първа Международна лятна академия по дирижиране “Витоша ‘98”
дирижират: Джеф Бютнер, САЩ; Даниел Бортолоси, Бразилия
ХАЙДН Симфония №101, D dur, “Часовникът”
БЕТОВЕН Симфония №5, c moll, Oр.67
дирижират: Розалин Ъруин, Сащ;  Джон Трейл, Великобритания; Чарлз Конрад, САЩ; Петко Димитров
ВАГНЕР “Тристан и Изолда”
ЧАЙКОВСКИ Увертюра - фантазия “Ромео и Жулиета”
БРАМС Симфония №2, D dur, Oр.73

 

Сезон 1998/1999, осми сезон, Музикален директор Росен Миланов
Сезонът е под почетния патронаж на Н. Пр. Ейвис Боулън, посланик  на САЩ

7 октомври, 1998 г., 19.30 ч., зала “България”
Диригент: Росен Миланов
РАВЕЛ “Валсът”
РАВЕЛ “Шехеразада”
ШЬОНБЕРГ “Песен на горския гълъб”, премиера
РИХАРД ЩРАУС Сюита “Кавалерът на розата”

30 октомври, 1998 г., 19.30 ч., зала №7, НДК
Струнен квартет “Аркадиана”, премиера
ТОМАС АДЕС
Аркадиана
ЕЛГАР Струнен квартет, Ор.83

19 ноември, 1998 г., 19.30 часа, зала № 9, НДК
Английска клавирна музика
Анжела Тошева, пиано
УИЛЯМ БЪРД Три пиеси
ОРЛАНДО ГИБЪНС Две пиеси
МАЙКЪЛ ТИПЕТ Соната № 4 /1984/
ТОМАС АДЕС Traced overhead, Op. 15
ХЕНДЕЛ Прелюдия из Сюита, C dur 

30 ноември 1998 г., 19.30 ч., зала №9, НДК
Английска клавирна музика
Анжела Тошева, пиано
УЙЛЯМ БЪРД Три пиеси от сборника за виржинална музика
ГИБЪНС Две пиеси от сборника “Партения”
ТИПЕТ Соната №4
ГИБЪНС Прелюдия (из сборника “Партения”)
ТОМАС АДЕС Traced Overhead, ор.15, /премиера/
ХЕНДЕЛ Прелюдия из сюита, C dur 

4 декември 1998 г., 19.30 ч., зала “Света София”
Диригент: Росен Миланов
Солист: Лора Чекоратова, пиано
ЧАЙКОВСКИ Увертюра фантазия “Ромео и Жулиета”
РАХМАНИНОВ Рапсодия върху тема от Паганини за пиано, оп.43
РОСИНИ Увертюра “Вилхелм Тел” 

7 декември 1998 г., 19.30 ч., зала “Света София”
Диригент: Росен Миланов
Солист: Лора Чекоратова, пиано
АРНАУДОВ “Laudes”
РАХМАНИНОВ Рапсодия по тема от Паганини, оп.43
ПРОКОФИЕВ Симфония №5, оп.100

14 декември 1998, 19.30 ч., зала “Света София”
Диригент: Петко Димитров
Солист: Ливиу Прунару, цигулка
ДВОРЖАК Концерт за цигулка, a moll
БРАМС, Симфония №1, c moll, оп.68

30 декември 1998 г., 19.30 ч., зала “Света София”
Гостуване на Чикагски младежки симфоничен оркестър
Диригент: Росен Миланов
ТОРК “Копието”, /премиера/
ПРОКОФИЕВ “Ромео и Жулиета”
ШОСТАКОВИЧ Симфония №5, d moll, оп.47

3 февруари 1999 г.,19.30 ч., зала “Света София”
Диригент: Росен Миланов
МЕСИАН “Възнесение”, /премиера/
БРИТЪН Вариации върху тема от Франк Бридж
БАРТОК “Чудният мандарин”, сюита

9 февруари 1999 г., 19.00 ч., зала “Света София”
Тържествен концерт по случай 120 години Народно събрание
Диригент: Росен Миланов
БЕТОВЕН Симфония №5, c moll, оп.67

19 март 1999 г., 20.00 ч., зала 1, НДК
Концерт на “Електрик Лайт Оркестра”
със струнен състав на Нов Симфоничен Оркестър

23 март 1999 г., 19.30 ч., зала “Света София”
Съвместен концерт с Френски институт в София
Гост диригент: Борислав Йоцов
Солисти: Ромен Дидие - пиано, глас, Давид Венетучи - акордеон, бандонеон
Програма: Френски шансони

30 март 1999 г., 19.00 ч., зала №7, НДК
Концерт по случай 75 годишнина на Трифон Силяновски
Диригент: Методи Матакиев
С участието на:
Камерен ансамбъл към Нов симфоничен оркестър
Красимира Стоянова - сопран
Богдана Попова - пиано
Наташа Япова - водещ
СИЛЯНОВСКИ Вариации върху една тема от Бах за струнен оркестър (1951 г.)
СИЛЯНОВСКИ Концерт за струнен оркестър (1953 г.)
СИЛЯНОВСКИ Песни по текст на Р. М. Рилке за сопран и пиано (1952 г.) 
СИЛЯНОВСКИ
Концерт за струнен оркестър №2 (1955 г.), /световна премиера/

6 април 1999 г.,19.30 ч., зала “Света София”
Диригент: Росен Миланов
Солист: Мила Георгиева, цигулка
РАМО увертюра “Заис”
БЕТОВЕН Концерт за цигулка и оркестър, D dur, оп.61
ВОН УИЛЯМС Симфония №2, “Лондонска”

17 май 1999 г.,19.30 ч., зала “Света София”
Диригент: Петко Димитров
СИЛЯНОВСКИ Вариации върху една тема от Бах за струнен оркестър
ШУБЕРТ Симфония №8, h moll, “Недовършена”
МЕНДЕЛСОН Симфония №3, а moll, оп.56, “Шотландска”

21 май 1999 г., 19.30 ч., Военен клуб
Евелина Анчева, цигулка
Радослав Николов, пиано
ЕЛГАР Соната за цигулка и пиано
БРАМС Соната за цигулка и пиано
БЕТОВЕН Соната за пиано и цигулка

4 юни 1999 г., 20.00 ч., Военен клуб
Кремена Ачева, флейта
Ана-Мария Дафова, пиано
БАХ Соната, BWV1030, h moll
ПЪРСЕЛ Соната, F dur
ЕНЕСКУ Кантабиле и престо
ПРОКОФИЕВ Соната №2, оп.94

7 юни 1999 г., 20.00 ч., зала “Света София”
“Двамата”
Христо Йоцов
Борислав Йоцов
Шибил Бенев, китара
ХРИСТО ЙОЦОВ “Началото”, “Надеждата”, “Двамата”, “Краят”
БОРИСЛАВ ЙОЦОВ “Песента”, “Пробуждането”
ПЪРСЕЛ “Remember Me”
ФОРЕ Павана

12 юни 1999 г., 20.00 ч., Радио Сити Ню Йорк клуб

Джаз - Сава Бояджиев и приятели

19 юни 1999 г., 20.00 ч., зала “Света София”
Закриване на сезон 1998 - 1999
Диригент: Росен Миланов
Солисти: Красимира Стоянова, сопран; Стивън Коупс, цигулка, САЩ
БЕРГ Концерт за цигулка и оркестър
МАЛЕР Симфония №4

23 юни 1999 г., 19.00 ч., концертна зала Пловдив
Концерт в рамките на Европейски месец на културата Пловдив 1999
Диригент: Росен Миланов
Солисти: Клавирно дуо Дженифър Микалев & Глен Инанга, Великобритания
АРНАУДОВ “Laudes”
ПУЛЕНК Концерт за две пиана и оркестър
ВОН УИЛЯМС Симфония №2, “Лондонска”

26 юни 1999 г., 20.00 ч., Военен клуб
Квартет на Нов симфоничен оркестър “Аркадиана”
Юлиян Стоянов, цигулка
Йордан Димитров, цигулка
Петя Иванова, виола
Георги Богданов, виолончело
с участието на: Томислав Вичев, пиано
БОРОДИН Струнен квартет №1
ШОСТАКОВИЧ Клавирен квинтет, оп.57
ПЪРСЕЛ Сюити “Кралицата на феите” 1 и 2

1 август 1999 г., 20.00 ч., зала №11, НДК
Втора Международна лятна академия по дирижиране “Витоша ‘99”
Преподавател Росен Миланов
Диригент: Ивайло Христов
Солист: Борис Тунтев, виолончело
БАРБАР Адажио за струнен оркестър
ХАЙДН Концерт за виолончело № 2, C dur
МОЦАРТ Симфония №36, “Линцер”

7 август 1999 г., 20.00 ч., зала №9, НДК
ЧАЙКОВСКИ
Серенада за струнен оркестър, оп.48
дирижира: Стивън Хуанг, САЩ
БЕТОВЕН Симфония №5, c moll, оп.67 
дириживират: Огнян Георгиев, Иван Тотев 

7 август 1999 г., 20.00 ч., зала №11, НДК
РОСИНИ
Увертюра “Вилхелм Тел”
дирижира: Димитър Борисов
ВОН УИЛЯМС Симфония №2, “Лондонска”
дириживира: Сирил Бел, Великобритания
БРАМС Симфония №1, c moll, оп.68
дириживира: Герган Ценов

 

 

Сезон 1999/2000, девети сезон
Музикален директор Росен Миланов
Сезонът е под почетния патронаж на Н. П. Гауденц Руф, посланик на Швейцария

20 септември 1999 г.,19.30 ч., зала “Света София”

Диригент: Росен Миланов
Солист: Елмира Дърварова, цигулка
БАРTOK Концерт за цигулка и оркестър № 1
КОНЮС Концерт за цигулка и оркестър, премиера
ШУБЕРТ Симфония № 7 (9)

26 октомври 1999 г., 19.30 ч., зала “България”
Диригент: Петко Димитров
Солист: Станимир Тодоров, виолончело
БАРБАР Адажио за струнен оркестър
СЕН САНС Концерт за виолончело и оркестър, a moll
БЕТОВЕН Симфония № 2

23 ноември 1999 г., 19.30 ч., зала “Света София”
Съвместен концерт с Френски институт в София
Гост диригент: Борислав Йоцов, аранжимент Христо Йоцов
Солисти: Ан Пекославска-глас, Роже Поли-пиано, Жан-Лу Декан-цигулка
програма:  Френски шансони

3 декември 1999 г., 19.30 ч.,  зала “Света София”
Диригент: Росен Миланов
Солист: Борислав Йоцов, кларинет
Равел “Алборада дел грациозо”
Жан Франсе Концерт за кларинет и оркестър
Дебюси Симфонична поема  “Морето”

15 - 20 декември 1999 г., Записи, зала 11, НДК
Диригент: Росен Миланов
Солисти: Георги Спасов, флейта; Христо Добринов, флейта; Румен Гюров, тромпет; Веселин Божилов, тромпет; Владимир Каназирев, валдхорна
Уил Гай Боджи Концерт за две флейти
Уил Гай Боджи Концерт за валдхорна
Уил Гай Боджи Капричио за два тромпета
Уил Гай Боджи “Opener”
Уил Гай Боджи “Sounds from the West Shore”

30 декември 1999 г., 19.30 ч., зала “Света София”
Диригент: Росен Миланов
Солист: Валя Дервенска, цигулка, дебют
Р. Щраус “Тил Ойленшпигел”
Виенявски Концерт за цигулка и оркестър
Барток Концерт за оркестър

25 януари 2000 г., 19.30 ч., зала “Света София”
Диригент: Петко Димитров
Солист: Радослав Николов, пиано, дебют
Чайковски, Концерт за пиано и оркестър  № 1
Дворжак Симфония № 9, “ Из новия свят”

2 февруари 2000 г., 19.30 ч., зала “Света София”
Диригент: Росен Миланов, солисти: Венцислав Николов, виолончело, Евелина Анчева, цигулка, Ива Воденичаров, пиано
Музика от Брамс, Малер, Дворжак, Масне, Бах, Маскани, Моцарт, Чайковски

1 март 2000 г., 19.30 ч., зала “Света София”
Диригент: Росен Миланов,
Хор “Проф. Васил Арнаудов”, Русе, Диригент: Драгомир Йосифов
Солисти: Елена Павлова-сопран, Мирослава Йорданова - мецосопран, Николай Варионов - тенор, Пламен Бейков - бас
Моцарт Реквием

2 март 2000 г., 19.30 ч., зала “Света София”
Диригент: Росен Миланов
Солисти: Елена Павлова-сопран, Мирослава Йорданова - мецосопран, Николай Варионов - тенор, Пламен Бейков - бас
Хор  “Проф. Васил Арнаудов”, Русе, Диригент - Драгомир Йосифов
Барток Музика за струнни, ударни и челеста
Моцарт Реквием

17 март 2000 г.,19.00 ч. -  Фестивал “Мартенски музикални дни”, Русе
Диригент: Драгомир Йосифов
Солисти: Елена Павлова-сопран, Мирослава Йорданова - мецосопран, Николай Варионов - тенор, Пламен Бейков - бас
Хор  “Проф. Васил Арнаудов”, Русе
Моцарт Реквием

25 април 2000 г., 19.30 ч., зала “Света София”
Гост диригент: Кен Кислър, САЩ
Солист: Лорин Холандер, пиано, САЩ
Крженек Симфонична елегия за струнен оркестър, премиера
Хачатурян Концерт за пиано и оркестър
Брамс Симфония № 4

19 май 2000 г., 19.30 ч., зала “Света София”
Диригент: Петко Димитров
Солист: Гина Табакова, пиано
Моцарт Концерт за пиано
Шостакович Симфония №9

22 май 2000 г., 19.30 ч., зала “Света София” ОБРАЗОВАТЕЛЕН КОНЦЕРТ
съвместно с НГФ “Българка”
Диригент: Росен Миланов
Мусоргски “Картини от една изложба”

6 юни 2000 г., 20.00 ч., зала “Света София”
Гала-концерт закриване на сезон 1999 - 2000
Диригент: Росен Миланов
Солист: Гретчен Ван Хозен, арфа, САЩ 
Лазар Николов
“Отблясъци и залез”
Глиер Концерт за арфа и оркестър, оп.74
Мусоргски “Картини от една изложба”

30 юни 2000 г., 20.00 ч., зала №11, НДК
Гала-концерт закриване на Салон на Изкуствата
Диригент: Росен Миланов
солисти: Еделина Кънева, сопран; Огнян Николoв, тенор; Пламен Бейков, баритон
Р. Вагнер “Летящият Холандец”, концертно изпълнение на фрагменти от операта

 

Сезон 2000/2001, десети сезон, Музикален директор Росен Миланов
Сезонът е под почетния патронаж на Н. Пр. Георг Потика, посланик на Австрия

16 септември, 2000 г., вила “Стрезов”, Боровец
Бах Ария
Сибелиус Емпромтю
Вивалди Концерт за фелйта пиколо, C dur
Солист Кремена Милева
Кюркчийски Молитва
Пърсел Рондо, из "Абделазар"
Моцарт Две арии от "Вълшебната флейта"
Солист Петя Иванова, сопран
Моцарт Малка нощна музика

20 септември, 2000 г., 20.00 ч., зала “Света София”
Гала-концерт откриване на сезон 2000 - 2001
Диригент Росен Миланов
Петерис Васкс Кантабиле за струнен оркестър, премиера
Малер Симфония № 5, cis moll

12 октомври, 2000 г., 19.30 ч., зала “Света София”
Диригент: Хосе де Еусебио, Испания
Солист: Мигел Анхел Лаис, пиано, Испания
Халфтер Tiento del primer tono y batalla imperial, премиера
Де Файя “Нощи в градините на Испания”
Де Файя “Тривърхата шапка” - сюита № 1 и 2

15 декември, 2000 г., 19.30 ч., зала “Света София”
Диригент: Росен Миланов
Солист: Анна Стойчева, пиано
Моцарт Увертюра “Идоменей”
Прокофиев Концерт за пиано и оркестър №3
Елгар “Енигма вариации”, оп.36

17 декември, 2000 г., 11.30 ч., зала “Света София”
ОБРАЗОВАТЕЛЕН КОНЦЕРТ - Цикъл “Детски образователни концерти”
съвместно с НГФ “Българка”
Диригент: Росен Миланов
Прокофиев “Петя и вълкът”

22 декември, 2000 г., 19.30 ч., зала “Света София”
Диригент: Росен Миланов
Р. Щраус Симфонична поема “Дон Жуан”, оп. 20
Брукнер Симфония №4 (“Романтична”)

1 март, 2001 г., 17.30 ч., зала “Света София”
ОБРАЗОВАТЕЛЕН КОНЦЕРТ - Цикъл “Детски образователни концерти”
съвместно с НГФ “Българка”
Диригент: Росен Миланов
“Пощенски картички от цял свят”
Копланд “Hoe Down”
Хендел “Гайди” из “Музика на водата”
Казанджиев “Гайди” из “Картини от България”
Чайковски Арабски танц
Китайски танц из балета “Лешникотрошачката”
Трепак (Руски танц)
Де Файя “Огнен танц” из операта “Любовна магия”
Брамс Унгарски танц №5, Щраус Й., “На хубавия син Дунав”
Стайнов “Ръченица” из “Тракийски танци”

1 март, 2001 г., 19.30 ч., зала “Света София”
Диригент Росен Миланов
Бетовен Симфония №7, A dur, оп. 92

2 март, 2001 г., 19.30 ч., зала “Света София”
Диригент Росен Миланов
Николов Симфония №6, световна премиера
Бетовен Симфония №7, A dur, оп. 92

16 април, 2001 г., 19.30 ч., зала “Света София”
Великденски гала-концерт
Диригент: Васил Казанджиев
Солист: Анатоли Кръстев, виолончело
Вагнер Прелюд към операта “Нюрнбергските майстори-певци”
Хайдн Концерт за виолончело и оркестър, D dur, оп.101
Чайковски Симфония №5, e moll, оп.64

11 май, 2001 г., 19.30 ч., зала “Света София”
Диригент Росен Миланов
Менделсон “Сън в лятна нощ” (музика към едноименната комедия на Шекспир)
Увертюра, 1.Скерцо, 7.Ноктюрно, 9.Сватбен марш
Брамс Симфония № 3, F dur, оп. 90

12 май, 2001 г., 19.30 ч., зала “Света София”
Диригент Росен Миланов
Солисти: Касиел Ноа Ашер, четец; Елена Павлова, сопрано; Мирослава Йорданова, мецосопрано
Хор на софийските момчета, диригент Адриана Благоева
Менделсон “Сън в лятна нощ” (музика към едноименната комедия на Шекспир)
Брамс Симфония № 3, F dur, оп.90 

19 май, 2001 г., 11.30 ч., зала “Света София”
ДЕТСКИ ОБРАЗОВАТЕЛЕН КОНЦЕРТ - “Оркестровият Супермен” /съвместно с НГФ “Българка”/
Диригент Росен Миланов
В програмата: Вагнер, Моцарт, Чайковски, Бизе, Р.Щраус, Росини, Стравински

Нов Симфоничен Оркестър
Трета международна академия по дирижиране “Витоша” 2001
28.05.2001-10.06.2001г. (зали 10 и11 НДК)

ЗА АКАДЕМИЯТА
Международната академия по дирижиране “Витоша” се организира от Нов Симфоничен Оркестър и се провежда в Националния дворец на културата, София, в рамките на фестивала “Салон на изкуствата”.

В своето трето издание Академия “Витоша 2001”, ще даде възможност на участниците да изучават и дирижират с пълен симфоничен оркестър разнообразен оркестров репертоар с музика от : Р.Щраус,  П.И. Чайковски,  Е. Елгар,  Й. Брамс, Ф. Менделсон  и Л. ван Бетовен. Техен преподавател ще бъде Маестро Росен Миланов.

Участниците ще разполагат с най-малко пет часа репетиционно време на подиума с Нов Симфоничен Оркестър и участие в един от двата публични концерта в Националния дворец на културата на финала на академията. Репетиционното време, както и концертите се заснемат с видео камера и всеки участник получава касета с материал от собственото му представяне. В допълнение към практическите занимания, академията осигурява теоретични занятия по изучаване и анализ на партитури, индивидуални дискусии и обсъждания с Маестро Росен Миланов.

Всички участници ще получат Диплома - свидетелство за завършен курс на обучение в Международна Академия по дирижиране “Витоша 2001”

В първите две издания активните участници на Академията са общо 14: от САЩ, Великобритания, Бразилия, Швейцария и България. 

ЗА НОВ СИМФОНИЧЕН ОРКЕСТЪР
Нов симфоничен оркестър е създаден през 1991 от г-жа Юлия Христова като първия (и единствен засега) симфоничен оркестър в България, който е на независимо финансиране и е адаптирал изключително успешно западните стандарти на организация на една културна структура. Включващ предимно млади професионални музиканти, оркестърът е признат от националните медии като една от водещите културни институти на България. Музикален директор на Оркестъра е Маестро Росен Миланов. Настоящият сезон е десети за Нов симфоничен оркестър.

ЗА ПРЕПОДАВАТЕЛЯ
Росен Миланов,
Музикален директор, Нов симфоничен оркестър, София;
Асистент диригент на Филаделфийска филхармония;
Музикален директор, Оркестър на Хъдънфийлд, Ню Джърси

ЗА УЧАСТНИЦИТЕ
от България:
Жорж Димитров, роден през 1979 година. В момента студент по оркестрово и хорово дирижиране в ДМА “Панчо Владигеров”

Максим Ешкенази, роден 1975 година. В момента изучава оркестрово дирижиране в Университета на Южна Калифорния.

Чуждестранни участници:      
От Великобритания:
Джон Трейл (Jhon Trail, роден през 1979 година, участва за втори път

От САЩ:
Бенджамин  Лоуб (Benjamin Loeb), роден приз 1966 година. В момента учи дирижиране в Университета “Пийбоди” /Балтимор/ при Густав Майер.
Рей Хотода (Rei Hotoda)р родена през 1966 година. Завършва пиано в Университета на Южна Калифорния.
Чи Чунг Хо (Chi-Chung Ho), роден през 1972 година, в момента защитава докторска степен по оркестрово дирижиране в Мичиганския университет.
Ланс Фридел (Lance Friedel), диригент с 18 годишен професионален опит. В момента е Асистент диригент на оркестъра на Университета “Пийбоди”   /Балтимор/

9 юни 2001, 19.30 ч., НДК, зала 11
Брамс Симфония №3, F dur, оп.90
Дирижира Бен Лоуб, САЩ
Рихард Щраус “Дон Жуан”
Дирижира Рей Хотода, САЩ
Елгар “Енигма Вариации”
Дирижира Ланс Фридел, САЩ 

10 юни 2001, 19.30 ч., зала 11, НДК
Бетовен Симфония №7, A dur, оп.92
Дирижират:   Чи Чанг Чо, Хонг Конг; Жорж Димитров, България
Чайковски Симфония №5, e moll, оп.64
Дирижират:   Джон Трейл, Великобритания: Максим Ешкенази, България

 

18 юни 2001, 19.30 ч., зала “България”
Гала концерт закриване на десети сезон
Диригент: Росен Миланов
Солист: Станимир Тодоров, виолончело
Дворжак Концерт за виолончело и оркестър, h moll, оп.104
Чайковски Симфония №6 , “Патетична”, h moll, оп.74

16 септември, 2001, 16.30, Концерт "Вила Стрезов"
ПРОМЕНАДЕН КОНЦЕРТ
Корели
Sarabanda, Jiga and Badinera
Хендел Ария с вариации, Concerto Grosso
Вивалди "Лято", от “Годишните времена”
Солист Иван Въгларов, цигулка
Пърсел Рондо от "Abdelazar"
Моцарт 2 Арии
Моцарт Малка нощна музика                        

 

Сезон 2001/2002, единадесети сезон
Музикален директор Росен Миланов

 

12 октомври, 2001 г., зала "България" 19.30 часа
Диригент Росен Миланов
Моцарт Симфония №40, KV 550
Хинастера "Вариации концертанте", премиера
Равел "Болеро"

22 декември, събота, 2001 г., зала "България", 19.30 часа
Посвещава се на Маестро Саша Попов (1899-1976)
Диригент Росен Миланов
Рихард Щраус Дон Кихот, фантастични вариации, оп. 35
Солисти: Джон Коен, виолончело, Филаделфийска филхармония, Петя Иванова, виола
Шостакович Симфония №15, A dur, оп. 141

25 януари, петък, 2002 г., зала "България", 19.30 часа
Диригент Петко Димитров
(100 години от рождението на Димитър Ненов)
Ненов "Фантастични вариации"
Макс Брух "Кол Нидре", оп. 47, солист Лъчезар Костов, дебют
Бетовен Симфония №8, F dur, оп. 93

22 февруари, петък, 2002 г., зала "България", 19.00 часа
(Под почетния патронаж на Н. Пр. Урсзула Зайлер Албринг)
Ханс Отто Якоб, органист на Франкфуртската катедрала, рецитал
Георг Муфа
Й.С. Бах
Алфред Колинс
Кор Кее

5 март 2002, зала "Медицински факултет"
Концерт по случай връчване на еьегодните награди за
принос в развитието на медицинската наука

5 април, петък, 2002 г., зала "България" 19.30 часа
(в памет на Маестро Добрин Петков 1923-1987)
диригент Росен Миланов
Бах-Стоковски Токата и фуга в ре минор
Моцарт Концерт за пиано и оркестър №11, F dur, К.413
Солист Игнат Солженицин, САЩ
Стравински "Пролетно тайнство"

25 април, четвъртък, 2002 г., зала "Военен Клуб" 20.00 часа
Music Across America & Music Across the Continents
(концерта се организира съвместно с асоциация "Детско сърце" и се посвещава на децата с физически и ментални увреждания)
Иван Пенчев, цигулка
Хари Ешкенази, цигулка
Николай Димитров, виола
Димитър Тенчев, виолончело
Чайковски,Моцарт, Бетовен, Корели, Албениц, Скот Джоплин

29 май, 2002 г., зала "На тавана отвъд алеята зад шкафа", 21.00 часа
"Бутик" концерт
Дебют на квартет “Форте” с музиканти на Нов симфоничен оркестър
Иван Пенчев, цигулка
Хари Ешкенази, цигулка
Кирил Матанов, виола
Димитър Тенчев, виолончело
Бетовен Струнен квартет №4, оп. 18, C moll
Шостакович Струнен квартет №8, оп. 11
Пиацола Four for tango

31, май 2002 г., хотел Хилтън
Моцарт Дивертименто 1 и 2
Гершуин 3 пиеси
Шуберт Музикален момент
Хайдн Серенада
Бах Ария
Шуман Мечтание
Бокерини Менует
Щраус Полка пицикато
Пърсел Рондо
Сибелиус Andante festivo
Моцарт Пантомима
Шостакович Романс
Моцарт Малка нощна музика - първа част

7 юни, петък, 2002 г., зала "България", 19.30 часа
(10 години "Дружество за нова музика, България" - Гала концерт откриване фестивал "Нова музика София 2002")
диригент Росен Миланов
Константин Илиев "Очите на нощта"
Димитър Ненов Концерт за пиано и оркестър
Солист Виктор Вълков
Вагнер "Залезът на боговете", фрагменти
Солист Еделина Кънева, сопран

15 юни, вила "Стрезов", Боровец
ПРОМЕНАДЕН КОНЦЕРТ
Диригент Петко Димитров
Й. С. Бах Бранденбургски концерт №3, I част
Моцарт Квартет за флейта и струнни, I  част
Чайковски Анданте-кантабиле за виолончело и струнни
Солист Лъчезар Костов
Красимир Кюркчийски Ария
Два спиричуъла
Солист Еделина Кънева, сопран
Вивалди - Есен от "Годишни времена"

23 юни, 2002 г., хотел Копитото
Моцарт Дивертименто 1 и 2
Гершуин 3 пиеси
Шуберт Музикален момент
Хайдн Серенада
Бах Ария
Шуман Мечтание
Бокерини Менует
Щраус Полка пицикато
Пърсел Рондо
СибелиусAndante festivo
Моцарт Пантомима
Шостакович Романс
Моцарт Малка нощна музика

3 юли, посолство на САЩ, 18.00 ч.
Струнен оркестър
Duke Elington, Gershwin, Scott Joplin, Samuel Barber, Dvorak, Albenitz, Tchaikovski, Corelli, Joseph Laner, Schubert, Mozart, Haydn, A. Piazzola

 

23 юли - 20 август
Академиа за оперно изкуство, Нойцеле 2002 (Германия)
Дж. Росини
Копринената стълба - 10 представления

Два Гала оперни концерта

Диригент Джудит Кубитц

7 август, 2002 г.м Франкфурт на Одер, зала , 19.30 часа

9 август, 2002 г., Потсдам
Диригент Алексей Измирлиев
Моцарт Серенада за струнни и тимпани
Моцарт Серенада за духови инструменти
Моцарт Симфония Концертанте
солисти: Младен Стоянов, цигулка, Мария Любчева, виола
Вагнер "Зигфрид идилия" (за 13 инструмента)
Шуберт Симфония №5

 

СЕЗОН 2002/2003, дванадесети сезон, музикален директор Росен Миланов
Сезонът е под почетния патронаж на Н. Пр. Джеймс Пардю, посланик на Съединените американски щати

22 Септември, неделя, 2002 г., 17.00 часа - Променаден концерт
(Клуб "Приятели на Докотрската градина - благотворителен концерт)
диригент Димитър Борисов
Росини Копринената сълба
Бах Сюита №2, BWV 1067
солист Кремена Милева, флейта

10-14 октомври, 2002, записи, НДК, зала 11
Диригент Борис Бек, Великобритания
Бетовен, Симфония №3 (Ероика), Увертюра Криолан

12 Октомври, събота, 2002 г, зала "България" 19.30 часа
Гала концерт откриване на сезона
Диригент Росен Миланов
Солист Веско Пантелеев-Ешкенази
Бетовен Увертюра "Прометей"
Шостакович Камерна симфония, оп. 110а
Моцарт Концерт за цигулка и оркестър №5
Бетовен Увертюра "Леонора 3" (концертмайстор Веско Пантелеев-Ешкенази)

20 Октомври, неделя, 2002 г., зала "България" 19.00 часа
(20 години Международна фондация "Св. Св. Кирил и Методий")
диригент Росен Миланов
Росини Увертюра “Копринената стълба”
Росини Вариации за кларинет и оркестър
солист Илиан Илиев, стипендиант на Фондацията
Хайдн Концерт за виолончело в Ре мажор (II и III част)
солист Диляна Момчилова, стипендиант на Фондацията
Шуман Концерт за пиано и оркестър (I част)
солист Анна Стойчева, стипендиант на Фондацията
Делиб Ария на Лакме
Верди Ария на Джилда
Анна Велева, сопран, стипендиант на Фондацията
Бизе-Ваксман Кармен Фантазия
Яна Дешкова, цигулка, стипендиант на фондацията
Бетовен Увертюра “Прометей”

21 Декември, събота, 2002 г., зала "България", 19.30 часа
Диригент Росен Миланов
Бах-Веберн Фуга Ричерката
Бетовен Концерт за пиано и оркестър №1, C dur, оп. 15
Солист Димо Димов
Моцарт Симфония №41, C dur, К.551

14 Януари, вторник, 2003
Американски университет в България
Откриване на Новата сграда в София
Откриване на Програма "Финанси и маркетинг"
Гергана Бенчева, цигулка
Петя Миролескова, цигулка
Виктор Мицев, виола
Борис Радилов, виолончело

17 февруари, понеделник, 2003 г., камерна зала "България", 19.30 ч.
"2003-та - ГОДИНА НА БРАМС" (170 години от рождението му)
Гина Табакова, пиано
БРАМС Соната №3, оп. 5, f moll
ШОПЕН 24 Прелюдии 

28 февруари, петък, 2003 г., зала “България” , 19.30 часа
Гост-диригент Кенет Кислър (САЩ)
Респиги Пролет (Тритико Ботичелиано)
Копланд Пролет в Апалачите (Сюита за 13 инструмента)
Шуман Симфония №4

29 март, събота, 2003 г., зала “България”, 19.30 часа
Пролетен Гала-концерт
Диригент Росен Миланов
Солист Мариана Карпатова
Иван Спасов"Освещаване на Небесния дом"
Малер Песен за земята (Оркестрация на Шьонберг), премиера

 

30 април, сряда, 2003 г., Национална галерия за чуждестранно изкуство, 19.30 часа
"2003-та - ГОДИНА НА БРАМС", втори концерт, (170 години от рождението му)
Диригент ЖОРЖ ДИМИТРОВ
Доротея Димитрова, цигулка
Й. С. Бах Соната №2, a moll
МОЦАРТ Концерт за цигулка №4, D dur, K.218
БРАМС Секстет, оп. 18

18 май, неделя, 2003 г., 18.00 часа
Клуб “Приятели на Докторската градина”
Благотворителен концерт “ПРОЛЕТ В ДОКТОРСКАТА ГРАДИНА”
Диригент Петко Димитров
Бах, Хайдн, Моцарт, Барбар

19 май, понеделник, 2003 г., зала “България” , 19.30 часа
"2003-та - ГОДИНА НА БРАМС", (170 години от рождението му)
Диригент Петко Димитров
Солист: Велика Цонкова
Брамс Концерт за цигулка
Бетовен Симфония №3, "Ероика"

17 юни, вторник, 2003 г. , зала “България” , 19.30 часа
Гала концерт закриване на сезона
Диригент Росен Миланов
Рахманинов Концерт за пиано и оркестър №3
Солист Йоланта Смолянова, пиано, дебют
Берлиоз Фантастична симфония

16 юли, 2003 г., резиденцията на американския посланик, 19.00 ч.
ПРОМЕНАДЕН КОНЦЕРТ

 

12 - 18 август, записис на музиката на Франк Люин, САЩ
диригент Росен Миланов
музикален продуцент Петко Димитров
Midsummer Nights Dream
Wedding Music
Music for the White House
Evocation
Psalm 137
Harmonica Concerto
Viola Concerto, солист Петя Иванова

20 август - 1 септември, 2003 г.
ПЕТА МЕЖДУНАРОДНА ДИРИГЕНТСКА АКАДЕМИЯ "СОФИЯ-ВИТОША, 2003"
програма Йоханес Брамс
Преподаватели: Густав Майер, Росен Миланов
Посветена на 170-годишнината от рождението на Йоханес Брамс

Поредното издание на Международната диригентска академия бе проведено в Правителствена резиденция Бояна. 30 млади диригента от цял свят работиха Маестро Росен Миланов и Маестро Густав Майер, шеф на оркестровия клас на Пиибоди Институт, Балтимор. Присъствието на професор от ранга на Густав Майер бе значително събитие, което превърна Академията в един от акцентите за музикалния свят в лятото на 2003 година.

Новото в тази Академия бяха концертите на открито, в поляните около резиденцията.Програмата на Академията, както и самите концерти включвчха четирите симфонии на Йоханес Брамс, двата клавирни концерта, Концерт за цигулка и Концерт за цигулка и виолончело.

21 август, четвъртък, 2003 г., зала “България”, 20.00 часа
БРАМСОВ ФЕСТИВАЛ, /170 години от рождението на композитора/
Официално откриване на Международна диригентска академия “София-Витоша 2003”
Диригент Росен Миланов
Солист Менг-Чи Лиу, пиано, САЩ
Брамс Концерт за пиано №1
Симфония №1

24 август, неделя, 2003 г., зала “България”, 20 часа
Концертът се посвещава на 80-годишнината от рождението на Добрин Петков
Диригент Бенжамин Лауб, САЩ
Солист Жоел Фан, пиано, САЩ
Брамс Концерт за пиано №2
Симфония №2

28 август, четвъртък, 2003 г., Правителствена резиденция "Бояна" - Английски двор, 20.00 часа
Диригент Росен Миланов
Солисти Майкъл Лудвиг, цигулка, САЩ
Джон Коен, виолончело, САЩ
Брамс Концерт за цигулка и виолончело
Симфония №3

31август, неделя, 2003 г., Правителствена резиденция "Бояна" - Английски двор, 20.00 часа
Официално закриване на  Международна диригентска академия “София-Витоша 2003”
Диригент Бенжамин Лауб, САЩ
Солист Джоузеф Лин, цигулка, САЩ
Брамс Концерт за цигулка
Симфония №4

 

 

Сезон 2003/ 2004, тринадесети сезон, Росен Миланов, музикален директор
Сезонът е под почетния патронаж на Н.П. Хенриет ван Линден, Посланик на Кралство Холандия

14 септември, неделя, 2003 г., 17.00 часа - Променаден концерт
(Клуб "Приятели на Докотрската градина - благотворителен концерт)
Хендел, Бах, Брамс

 

25 Октомври, събота, 19.30 часа, зала "България"

Вагнер Увертюра "Нюрнгбергските майстори певци"

Шуман Концерт за пиано и оркестър, a moll, оп. 54

Солист Анна Стойчева

Чайковски Симфония № 4, f moll, оп. 36

Диригент Росен Миланов

 

20 Декември, събота, 19.30 часа, 2003 г., зала "България"

Дебюси Иберия

Шосон Поема, оп. 25 - Солист Николай Спасов, цигулка, дебют

Равел Циганката - Солист Николай Спасов, цигулка

Равел Испанска Рапсодия

Диригент Росен Миланов

 

28 Февруари, събота, 19.30 часа, зала "България"

Дебюси Следобедът на един фавн

Шуман Концерт за виолончело и оркестър, a moll, оп. 129

Солист Станимир Тодоров

Римски-Корасков Шехерезада, оп. 35

Концертмайстор Веселин Демирев

Диригент Петко Димитров

 

10 Април, събота, 19.30 ч., зала "България"

Шуберт Симфония № 8, b moll, Недовършена

Малер Песен за мъртвите деца

Солист Мариана Карпатова, мецосопран

Шуберт/Малер The Death and the Maiden, премиера

Диригент Росен Миланов

Концертмайстор Евелина Анчева

 

17 Май, понеделник, 19.30 ч., преместен на 30 юни, зала “България”

Моцарт Увертюра Дон Жуан, K527

Моцарт Концерт за пиано и оркестър № 24, c moll, K491

Солист Димо Димов

Шостакович Симфония № 6, b moll, оп. 54

Диригент Петко Димитров

 

30 май, 18.00 ч. ПРОМЕНАДЕН КОНЦЕРТ

клуб "Приятели на докторската градина"

диригент Петко Димитров

Йохан Щраус, "Пролетни гласова"

Росини, увертюра "Италианката в Алжир

Сарасате "Интродукция и тарантела /в аранжимент за ксилофон и оркестър/

солист Никола Петров

 

 

31 май, понеделник, 2004, 19.30, зала България

Диригент Петко Димитров

Димо Димов, пиано

Моцарт, Овертюра към “Дон Жуан” К527

Моцарт, Концерт за пиано № 24 c-moll, K 491

Шостакович, Симфония№ 6, ор. 54

 

7 Юни, понеделник, 19.30 ч., преместен на 6 юни, зала “България”

Моцарт - Симфония № 38, D dur, K 504, Пражка

Райнике Концерт за арфа и оркестър, премиера

Солист Гуинет Вентинг, Холандия

Дворжак Симфония № 8, G dur, оп. 88

Диригент Росен Миланов

 

ШЕСТА МЕЖДУНАРОДНА ДИРИГЕНТСКА АКАДЕМИЯ

програма: Моцарт - Бетовен

6-22 юни, 2004

Преподавател: Карл Сенклер

Правителствена резиденция “Бояна”

 

16 юни, сряда, 19.30 ч., Английски двор

В. А. МоцартУвертюра “Импресарио”, K 486

Симфония №40, g moll, K 550

Л. ван Бетовен Концерт за цигулка и оркестър, D dur, op. 61

Солист Айано Ниномия, САЩ

Диригент Бенжамин Лауб, САЩ

 

19 юни, събота, 19.30 ч., фоайе резиденция "Бояна"

В. А. Моцарт Соната за пиано и цигулка, G dur, K 379

Л. ван Бетовен Соната №7 за пиано и цигулка, c moll, op. 30

Р. Шуман Соната №3 за пиано и оркестър, оp. 121

П. де Сарасате Фантазия “Вълшебната флейта”

Айано Ниномия, цигулка, САЩ

Бенжамин Лауб, пиано, САЩ

 

22 юни, вторник, 19.30 ч., фоайе резиденция "Бояна"

Л. ван Бетовен Увертюра “Егмонт”, оp. 84

В. А. Моцарт Концерт за пиано №24, c moll, K 491

Солист Димо Димов

Л. ван Бетовен Симфония №7, A dur, op. 92

Диригент Карл Сенклер

 

СЕДМА МЕЖДУНАРОДНА ДИРИГЕНТСКА АКАДЕМИЯ

програма: Чайковски

18-31 август, 2004

Преподаватели: Густав Майер, Росен Миланов

Правителствена резиденция “Бояна”

 

18 август, сряда, 19.30 ч., Английски двор

Концерт за пиано и оркестър №1, B dur, op. 23

СолистЛора Чекоратова

Симфония №4, f moll, op. 36

Диригент Бенжамин Лауб

 

22 август, неделя, 19.30 ч.,фоайе резиденция "Бояна"

Полонеза от операта “Евгени Онегин”

Увертюра “Ромео и Жулиета”

Симфония №6, h moll, оp. 74

Диригент Бенжамин Лауб

 

25 август, сряда, 19.30 ч., Английски двор

Концерт за цигулка и оркестър, D dur, оp. 35

Солист Майкъл Лудвиг, САЩ

Симфония №5, e moll, op. 64

Диригент Росен Миланов

 

28 август, събота, 20.00 ч., фоайе резиденция “Бояна” 

Трио за цигулка, виолончело и пиано, a moll, оp. 50

Секстет “Спомен от Флоренция”, d moll, op. 70

 

29 август, неделя, 19.30 ч. , Английски двор

Сюита за оркестър №4, G dur, оp. 61, “Моцартиана”, Майкъл Лудвиг, цигулка

Рококо вариации, оp. 33

Солист Джон Коен

Серенада за струнни инструменти, op. 48

Диригент Росен Миланов

 

 

Сезон 2004/2005, четиринадесети сезон,

Музикален директор Росен Миланов

Сезонът е под почетния патронаж на

г-жа Мелани Уайт и г-н Майкъл Фоули

 

16 октомври, събота, 19.30ч., зала "България" 

Ян СибелиусКонцерт за цигулка и оркестър, d moll, оп. 47

Дм. ШостаковичСимфония № 8, оп. 65

Солист Веселин Демирев, дебют

Диригент Росен Миланов

 

20 ноември, събота, 19.30 ч., зала "България"

П. Владигеров Импровизация и токата

Хендрик Андрисън - Концерт за цигулка и оркестър - премиера

Л. В. Бетовен Концерт за пиано, цигулка и виолончело, C dur, оп. 56

Солисти Веско Ешкенази, цигулка

Годрфид Хоухъвейн, виолончело, Концертгебау оркестра

Людмил Ангелов, пиано

Диригент Росен Миланов

             

19 декември, събота, 19.30 ч., зала “България”

К. М. Вебер Увертюра “Оберон”

Ф. Менделсон Концерт за цигулка

Дж. Росини Увертюра “Семирамида”

От. Респиги “Римски пинии”

Солист Николай Спасов

Диригент Петко Димитров

 

27 ноември, събота 2004,  19.30, камерна зала България

Иван Пенчев, цигулка

Хари Ешкенази, цигулка

Кирил Матанов, виола

Димитър Тенчев, виолончело

Йозеф Хайдн, Квартет № 1 G-dur, op. 36

Шуберт,  Квартет Satz, c-moll

Шостакович, Квартет № 10, As-dur, op. 118

 

12 декември, неделя, 2004, камерна зала България

Борислав Йоцов, кларинет

Мартин Стоянов, фагот

Христо Цачев, валдхорна

Дорина Маркова, цигулка

Йордан Димитров, цигулка

Огнян Константинов, виола

Анет Артинян, виолончело

Борислав Симеонов, контрабас

Моцарт, Квинтет за кларинет, 2 цигулки, виоле, виолончело К581

Вивалди, Соната а две цигулке, RV 68

Бетовен, Септет, ор. 20

 

19 декември, неделя, 19.30, зала “България”

Коледен Гала концерт

Диригент Петко Димитров

Николай Спасов, цигулка

Вебер, Увертюра “Оберон”

Менделсон, Концерт за Цигулка, e-moll, op. 64

Росини, увертюра “Семирамида”

Респиги, Римски пинии

 

5 февруари, събота, 19.30 ч., зала “България”

Равел Павана за една починала инфанта

Бетовен Концерт за цигулка

Шуман симфония № 2

Солист Риу Гото, САЩ

Диригент Росен Миланов

 

19 март, събота, 19.30 ч., зала “България”

Сибелиус Симфонична поема “Финландия”

Чайковски Концерт за пиано № 1

Дворжак Симфония № 9 “Из новия свят”

Солист Лион Макооли, Англия

Диригент Росен Миланов

 

23 април, събота, 19.30ч., зала “България”

Сметана Симфонична поема “Вълтава” из “ Моето отечество”

Брамс Концерт за цигулка и виолончело, оп.102

Елгар Енигма Вариации, оп.36

Солисти Ливиу Прунару, цигулка, Румъния

Станимир Тодоров, виолончело

Диригент Петко Димитров

 

22 май, неделя, 2005, камерна зала България

Боби Йоцов, кларинет

Борислава Танева, пиано

Концерт по импровизации

 

28 май, събота, 19.30ч., зала “България” 

Брамс Фестивална увертюра

Прокофиев Синфония концертанте за виолончело и оркестър

Бетовен Симфония No1, оп.21, C dur

Солист Лъчезар Костов

Диригент Петко Димитров

 

29 май, 18.00 ч. ПРОМЕНАДЕН КОНЦЕРТ

клуб "Приятели на докторската градина"

Салонен състав на Нов симфоничен оркестър

Йохан Щраус, "Пролетни гласова"

Росини, увертюра "Копринената стълба"

          Евъргрийни, танга, валсове

 

13 юни, понеделник, 19.30ч., зала “България”

Хайдн Симфония No 98, B dur

Барток Концерт за цигулка No2, b moll

Рахманинов Симфонични танци, оп.45

Солист Георги Вълчев, дебют

Диригент Росен Миланов

 

 

ОСМА МЕЖДУНАРОДНА ДИРИГЕНТСКА АКАДЕМИЯ

18-25 юни, 2005

Преподаватели: Росен Миланов, Бенжамин Лоуб

Национално Музикално училище “ Любомир Пипков”

 

18 юни, събота, 19.30 часа, Нова зала на НМУ “ Любомир Пипков”

Бетовен Увертюра Кориолан

Шуберт Симфония No.5, B dur

Бетовен Концерт за пиано, цигулка и виолончело, оп.56, C dur

Солисти Жоел Фан, пиано САЩ

Георги Вълчев, цигулка

Анатоли Кръстев, виолончело

Диригент Бенжамин Лауб

 

24 юни, петък, 19.30ч., Нова зала на НМУ “Любомир Пипков”

Бетовен Увертюра Егмонт, C dur, оп.84

Бетовен Симфония No8, F dur, оп.83

Шуман Симфония No2, C dur, оп.61

Дирижират участници в Академията

 

25 юни, събота, 19.30., Нова зала на НМУ “ Любомир Пипков”

Сметана Симфонична поема “Вълтава” из “Моето отечество”

Елгар Енигма Вариации, оп.36

Брамс Симфония No2, Д дур, оп.73

Дирижират участници в Академията

 

 

ДЕВЕТА МЕЖДУНАРОДНА ДИРИГЕНТСКА АКАДЕМИЯ

програма: Руска музика

11-23 август, 2005

Преподавател: Карл Сенклер

Правителствена резиденция “Бояна”

                                                  

11-Август, вторник, 19.30 часа, Английски двор 

Сергей Прокофиев Концерт за пиано и оркестър №3

Николай Римски-КорсаковШехерезада

Диригент Бенжамин Лоуб, САЩ

Солист Жоел Фан, САЩ

                

14-Август, неделя, 19.30 часа, Английски двор

Лудвиг ван БетовенКонцерт за пиано и оркестър №5

Дмитри ШостаковичСимфония №5

ДиригентКарл Сенклер, САЩ /музикален директор на Пасифик симфони оркестра/

СолистБенжамин Лоуб, САЩ

 

21-Август, неделя, 19.30 часа, Дом 3

Игор Стравински Сюита "Жар птица" (1919)

Сергей Прокофиев Ромео и Жулиета

Модест Мусоргски Картини от една изложба

Дирижират участници в академията

 

 

ДЕСЕТА МЕЖДУНАРОДНА ДИРИГЕНТСКА АКАДЕМИЯ

програма: Дворжак - Барток

24 август – 4 септември, 2005

Преподаватели: Густав Майер, Росен Миланов

Правителствена резиденция “Бояна”       

 

24-Август, сряда, 19.30 часа , Английски двор 

Антонин ДворжакКонцерт за цигулка

Антонин Дворжак - Симфония №8

Диригент Петко Димитров

Солист Майкъл Лудвиг, САЩ /концертмайстор на Филаделфийска филхармония/

 

28-Август, неделя, 19.30 ч., Английски двор

Антонин Дворжак Романс

Бела Барток Дивертименто

Антонин Дворжак Симфония №9

Диригент Росен Миланов

Солист Майкъл Лудвиг, САЩ

 

2-Септември, петък, 19.30 часа, Английски двор

Антонин Дворжак Клавирно трио

Клавирен квинтет

Бенжамин Лауб, пиано, Майкъл Лудвиг, цигулка, Карина Канелакис, цигулка, Ивайло Данаилов, виола, Джон Коен, виолончело

                

4-Септември, неделя, 19.30 ч., Английски двор

Антонин Дворжак Концерт за виолончело

Бела Барток Концерт за оркестър

Диригент Бенжамин Лоуб, САЩ

Солист Джон Коен, САЩ

 

 

Сезон 2005/2006, ПЕТНАДЕСЕТИ СЕЗОН

Росен Миланов, Музикален директор

Сезонът е под почетния патронаж на Н.П. Джеръми Хил

Посланик на Великобритания

 

5 октомври, 2005, сряда, 19.30ч., Камерна зала “България”

Боби Йоцов, кларинет

Борислава Танева, пиано

 

22 октомври, 2005, събота, 19.30ч., зала “България”

Дебюси Ноктюрни

Дютийо Концерт за виолончело и оркестър, премиера

Сибелиус Симфония № 7

Диригент  Росен Миланов

Солист  Джон Коен, /САЩ/

 

28 октомври, 2005, петък, 19.00 часа, Софийска градска художествена галерия

Шуман 5 пиеси във фолклорен стил

Яначек Приказка

Джордж Кръмб Соната за виолончело

Бетовен Соната за пиано и виолончело No5, D dur, оп.105 

Джон Коен, виолончело

Богдана Попова, пиано     

 

6 декември, 2005, сряда, 19.30ч., камерна зала “България”

ГлинкаПатетично трио, d moll

Бетовен Трио за кларинет, виолончело и пиано

Боби Йоцов, кларинет

Анатоли Кръстев, виолончело

Борислава Танева, пиано

 

12 декември, 2005, понеделник, 19.30., зала “България”

Бетовен Симфония № 4

Брамс Концерт за пиано и оркестър № 1

Диригент Петко Димитров

Солист Майкъл Шепард, САЩ

 

20 декември, 2005, петък, 19.30, Нова концертна зала, ул.Оборище № 17

Бетовен Клавирна соната, оп 109

РахманиновВариации по тема от Шопен

Лора Чекоратова, пиано

 

29 декември, 2005, четвъртък, 19.30, Камерна зала “България

Бетовен Соната за цигулка и пиано No.10

Алфред Шнитке Соната за цигулка и пиано, оп.30

Р.Шраус Соната за цигулка и пиано, оп.18

Георги Вълчев, цигулка

Лора Чекоратова, пиано

 

22 януари, 2006, неделя, 19.00 часа, зала “България” 

Шуберт Квинтет

Брамс Секстет

Ангел Станков, цигулка

Николай Гагов, цигулка

Валентин Георв, виола

Джефри Дийн, виолончело

С участието на Йосиф Радионов, цигулка и Джон Коен, виолончело

Концертът е осъществен с любезното съдействие на Нов симфоничен оркестър

 

28 януари, 2006, събота, 19.30 часа, зала “България”

250 години от рождението на Волфганг Амадеус Моцарт

Хайдн Симфония No.45 “Прощална”

Алфред Шнитке “Моц-арт а ла Хайдн” (игра на музика за две цигулки, два малки струнни оркестъра, контрабас и диригент), премиера

Волфганг Амадеус Моцарт Серенада No.7 “Хафнер”

Диригент Росен Миланов

 

30 януари, 2006, понеделник, 19.30 часа, камерна зала “България”

Менделсон Струнен квартет

Бизе Сюита “Кармен”

Мусоргски “Картини от една изложба”

Кремена Ачева, флейта

Валентин Методиев, обой

Михаил Живков, кларинет

Мартин Стоянов, фагот

Красимир Костадинов, валдхорна

 

8 февруари, 2006, сряда, 19.30 часа, камерна зала “България”

Бела Барток Селска сюита

Джордж Еминеску “Кнатабиле и престо”

Андре Жоливе “Песента на Линос”

Алфонс Рой “Дивертименто”

Майк Мауер “Соната латина”

Кремена Ачева, флейта

Ана-Мария Дафова, пиано

 

18 февруари, 2006, събота, 19.30 часа, зала “България”

Концертът е с любезното съдействие на Посолство на Австрия 

Прокофиев Концерт за цигулка и оркестър No.1

Малер Симфония No.1 “Титан”

Солист Ливиу Прунару

Диригент Петко Димитров

 

28 февруари, 2006, вторник, 19.30 часа, камерна зала”България”

Заключителен концерт на Бароков майсторски клас с водещи проф. Крета-Мария Кентала(барокова цигулка) и Апо Хакинен (басо контино)

Концертът е с любезното съдействие на Посолствата на Финландия и Италия 

Хендел Соната за флейта траверсо, цигулка и басо контино

Роман Прелюд “Фума”

Перголези Синфония за виолончело и басо контино

Лео “Saleve Regina” за сопран, две цигулки и басо контино

Фонтана Соната II за цигулка и басо контино

Хендел Ария No.7 “Die ihr aus dunkeln Griften” от девет несмки арии” за сопран, цигулка и басо контино

Й.С.Бах Арияна Лизхен из “Кантата за кафето” за сопран, траверсо-флейта и басо контино

Й.С. Бах Бранденбургски концерт No. 5

Димитър Маринкев, траверсо-флейта,Креета-Мария Кентала, цигулка

Аапо Хакинен, клавесин, Малина Манчева, цигулка, Рикардо Минази, цигулка, Валентин Тошев, виола, Линда Манчева, виолончело, Людовико Минази, виолончело, Алена Данчева, сопран

 

25 март, 2006, събота, 19.30 часа, зала “България”

Дворжак Симфонична поема “Гълъбът”

Малер Из “Вълшебния рог на момчето” -  “Малка Рейнска легенда”

Дворжак Симфонична поема “ Обедната вещица”

Малер Из “Вълшебния рог на момчето” - “Където звучат чудесни тромпети”, “Изначална светлина”

Дворжак Симфонична поема “Златният чекрък”

Солист Мариана Карпатова, сопран

Диригент Росен Миланов

 

9 април, 2006, неделя, 19.30 часа, камерна зала “България”

Шостакович Клавирно трио, оп.8

Шостакович  Вокално-инструментална сюита за сопрна, цигулка, чело и пиано по стихове на Александър Блох, оп.127

Шостакович  Клавирен квинтет, оп.27

Людмила Георва, сопран

Теодора Христова, цигулка

Йордан Димитров, цигулка

Огнян Константинов, виола

Георгита Бояджиева, виолончело

Стела Димирова – Майсторова, пиано

 

22 април, 2006, събота, 19.30 часа, зала “България”

Пърсел Траурна музика за кралица Мери

Либерман Концерт за флейта и оркестър, оп.39, премиера

Анри Томази Концерт за тромбон и оркестър

Бритън Пътеводител по оркестъра за младия човек (Вариации и фуга върху една тема от Пърсел)

Солисти Кремена Ачева, флейта, Красимир Стефанов, тромбон, дебют

Диригент Росен Миланов

 

3 май, сряда, 2006, 19.30 часа, зала “България”

Фабиен Териксен “…Le Concerto Improvise…”, премиера

Солист Луис Склавис

Диригент Фабеин Териксен

Концертът е с любезното съдействие на Френски Културен Институт

 

13 май, събота, 2006, 19.30 часа, зала “България”

Шуберт Симфония No.5

Прокофиев Симфония No.5

Диригент Петко Димитров

Концертът е в рамките на Единадесети салон на изкуствата

 

16-19 май. Резиденция на Посланик Джерами Хил

Майсторски клас по обой

преподавател Никалъс Даниел, Великобритания

 

19 май, петък, 19.30 часа, зала “Света София”

Менделсон Увертюра “Хибриди” (“Фингалова пещера”)

Вон Уилямс Концерт за обой

Р.Щраус Симфония за духови, премиера

Моцарт Симфония No.39

Солист и диригент Никалъс Даниел

 

5 юни, понеделник, 20.00 часа, зала “България”

Концертът е по повод Националния празник на Кралство Швеция и е осъществен с любезното съдействие на Посолство на Швеция

Премиерни за България изпълнения

Роман Allegro Maestoso из “Дротнингхолм музика”

Роман Allegro “Дротнингхолм музика”

Ларшон Романс из “Пасторална сюита”

Алвен Из сюита “Блудния син”

Паганини “Моята шапка е триъгълна” –вариации върху шведска народна песен

Йост “Виолинета”

Петерсон Симфония за боклук и оркестър  

Солист и диригент Дина Шнайдерман

Солист Ерик Петерсон

 

10 юни, събота, 19.30 часа, зала “България”

100 години от рождението на Дмитрий Шостакович

Антракт за 9 ударни инструменти из операта “Нос”

Концерт за цигулка и оркестър No.1

Симфония No.10

Солист Майкъл Лудвиг, цигулка

Диригент Росен Миланов

Концертът е в рамките на Единадесети салон на изкуствата

 

14 юни, сряда, 19.30 часа, Нова концертна зала, ул “Оборище” 17

Вебер Концертино за кларинет и оркестър

Прокофиев Концерт за пиано и оркестър No.1

Христо Йоцов Концерт за маримба и оркестър

Солисти Кристиян Калоянов, кларинет, Росица Колева, пиано

 НиколаПетров,ударни

 

 

Сезон 2006/2007, ШЕСТНАДЕСЕТИ СЕЗОН

Росен Миланов, Музикален директор

Сезонът е под почетния патронаж на Н.П. Ив Сен-Жур

Посланик на Франция

 

16 Октомври, понеделник, 19.30 часа, зала “България”

Диригент Росен Миланов

Чайковски – Вариации на тема Рококо

Солист: Станимир Тодоров

Чайковски – Манфред Симфния

 

30 октомври, понеделник, 19.30 часа, зала “България”

250 години от рождението на Моцарт

          диригент Иван Кожухаров

          Симфония №1

          Симфония №29

          Концерт за флейта, арфа и оркестър

          Солисти Лидия Ошавкова, флейта и Клаудия Антонели, арфа

 

19 Ноември, неделя, 19.30 часа, зала “България”

Диригент Петко Димитров

Вагнер - увертюра “ Тайнхойзер”

Копланд – Концерт за кларинет и оркестър

Солист Михаил Живков

Бетовен – Симфония №5

 

12 декември, вторник, 19.30 часа, зала на Народен театър “Иван Вазов”

Концертът е по случай официалната визита на Н.К.В. Филип, Принц на Белгия

          Иван Кожухаров, диригент

          Георги Арнаудов – “Лаудес”

          Равел – ‘Циганката”

          Моцарт – Концерт за цигулка и оркестър №3

          Солист Йосиф Иванов

 

4 Февруари, неделя, 19.30 часа, зала “България”

Диригент Петко Димитров

Моцарт – Увертюра “Вълшебната флейта”

Менделсон  - Симфония №5

Брамс – Концерт за пиано и оркестър №2

Солист Аимо Пажин, Франция

 

26 февруари, понеделник, 19.30 часа, зала “България”

Диригент Росен Миланов

Бритън – Вариации по тема от Франк Бридж

Брамс – Вариации на тема от Хайдн

Дворжак – Славянски танци

 

3 март, събота, град Батак, Културен дом

Съвместно с посолството на Великобритания

          Моцарт – Дивертименто, К138

          Пърсел – Сюита “Абделазер”

          Кюркчийски – “Молитва”

          Вивалди – “Лято” от “Четирите годишни времена”

Дора Кехайова, Преслав Ганев, Ани Манавян, Иван Сулев -  цигулка, Надя Петрова и Ивайло Данаилов - виола, Лиляна Кехайова – виолончело, Борислав Симеонов - контрабас

 

18 март, неделя, 19.00 часа,

гр. Стара Загора, зала на Драматичен театър “Гео Милев”

под почетния патронаж на д-р Евгений Желев, кмет

Диригент Петко Димитров

Вебер – Увертюра “ Вълшебния стрелец”

Бетовен – Концерт за цигулка и оркестър

Солист Йосиф Иванов, Белгия

Бетовен-Симфония №5

 

19 Март, понеделник, 19.30 часа, зала “България”

Диригент Петко Димитров

Вебер – Увертюра “ Вълшебния стрелец”

Бетовен – Концерт за цигулка и оркестър

Солист Йосиф Иванов, Белгия

Берлиоз – Фантастична Симфония

 

2 април, понеделник, 19.30 часа, зала “България”

Диригент Росен Миланов

Прокофиев - “Пепеляшка” сюита №1

Мийо – “Бикът на покрива”, премиера

Стравински - “Жар Птица” сюита /1919/

 

4 май, петък, 19.30 часа, камерна зала “България”

          Пърсел – Сюита “Абделазер”

          Й.С.Бах – Концерт D dur, по Вивалди

          Солист Сава Стоянов

          Телеман – Концерт за валдхорна и струнни

          Солист Джонатан Уилямс, Великобритания

Карло Кривели – Improvviso No.7 di Ligeti /a Sava Stoyanov e Jonathan Williams/

 

7 май, понеделник, 19.30 часа, зала “България”

Диригент Петко Димитров

Шостакович – Прелюд и фуга в ре минор

Оркестрация Пламен Джуров -поръчана от Нов симфоничен оркестър

Лист – Концерт за пиано №2

Солист Димо Димов

Шостакович – Симфония №5

 

10 май, четвъртък, 19.30 часа, камерна зала “България”

          Шостакович – Клавирно трио №1, оп.8

          Рахманинов – Елегично трио

          Шостакович – Клавирно трио №2, oп. 67

Лия Петрова – цигулка, Стефан Хаджиев – виолончело, Георги  Мишленков - пиано 

 

11 май, петък, 19.30 часа, камерна зала “България”

Вивалди, Франсис Пуленк, Христо Йоцов, Жан Франсе

Боби Йоцов – кларинет, Ангел Станков – цигулка, Иван Герасимов -  фагот, Огняна Соколова – пиано

 

12 май, събота, 18.00 часа, камерна зала “България”

          Кнут Гютлер – 2 Variationes on the Theme Greensleeves

          Ханс Вернер Хензе – Серенада /1949/

Паул Хиндемит – Musikalisches blumengarten und Leyptziger allerei

Прокофиев – Квинтет за обой, кларинет, цигулка, виола и контрабас

Елис Яханаджиян – контрабас, Валентин Методиев – обой, Боби Йоцов – кларинет, Теодора Христова – цигулка, Петя Иванова - виола

 

13 май, неделя, 19.30 часа, камерна зала “България”

          Лудвиг ван Бетовен

          Соната D dur, оп.12

          Трио за цугулка, виола и виолончело, оп.9

          Квартет, оп. 18

Преслав Ганев, Владимир Йосифов – цигулка, Христо Арослки,  Владимир Русев – виола, Стамен Николов – виолончело, Румен Трайков - пиано

 

31 май,  Резиденцията на Н.П. Джеръми Хил, посланик на Великобритания в София

Благотворителен концерт за фондация за деца в неравностойно положение “Традиция”

 

11 юни, понеделник, 19.30 часа, зала “България”

Диригент Росен Миланов

Вагнер – Тристан и Изолда: Прелюд и любовна смърт

Солист Еделина Кънева

Шьонберг – “Просветлена нощ”, оп.4

Р. Щраус – “Смърт и просветление”

 

Август 1-10, Университетския оркестър на Саутхемптън гостува на Нов симфоничен оркестър, концертно турне София - Стара Загора - Варна

3 август, петък, 19.30ч., зала 11 на НДК, София

5 август, неделя,18.00ч., Амфитеатър, Стара Загора

7 август, вторник, 19.00ч., Градска художествена галерия, Варна

           Диригент Робин Браунинг

Асистент диригент Крег Лаутън

Щраус, Fledmaus

Бородин, Половецки танци

Балакирев, Концерт за пиано и оркестър № 2

Шостакович - Симфония № 5

Солист Николас Валкер

           

 

4 септември, вторник, 19.00 часа, резиденция Бояна

съвместно с посолството на Великобритания

           Leicester International Music Festival

           Шуберт - Брилянтно рондо, оп. 70, D895

           Бритън - Вариации за обой и пиано / 1936/

           Берио - Три дуета

           Моцарт - Обой квартет, К370

           Д. Табакова

           Форе - Клавирен квартет №1

 

5 септември, сряда, Драматичен театър Стара Загора

           Лестърски камерен ансамбъл и Нов симфоничен оркестър

           Диригент и солист Никълъс Даниел

           Пърсел - Шакона в сол минор / аранжимент Бритън/

           Пърсел - Фантазия върху една нота / аранж. Бритън/

           Бритън - Вариации за обой и пиано / 1936/

           Арво Пярт - Кантус в памет на Бенджамин Бритън

           Бритън - Simple Symphony

           Воон Уилямс - Фантазия върху тема от Томас Талис

           Елгар - Интродукция и алегро за струнни

 

 

Сезон  2007/2008, седемандесети сезон

Сезонът е под почетния патронаж на Н. П. Бертил Рут, посланик на Кралство Швеция

 

24 септември, понеделник, 19.30 часа, зала “България”

          Диригент Росен Миланов

          Бетовен Симфония №8

          Любомир Денев “Цветовете на нощта”, световна премиера  

          Дворжак Симфония №6

 

15 октомври, понеделник, 2007 г., 19.30 часа, зала “България”      

         Диригент Петко Димитров

         ХайднСимфония №100 “Военна”

         Прокофиев Ромео и Жулиета

 

22 октомври, понеделник, 19.30 часа, камерна зала “България”

         Боби Йоцов, кларинет

         Огняна Соколова, пиано

         Ангел Станков, цигулка

         А. Дотремер - Речитетив и импромтю

         Брамс – Соната № 2 за кларинет и пиано

         Вивалди – Соната за две цигулки

         Хачатурян – Трио за кларинет, цигулка и пиано

 

30 октомври, вторник, 18.30 часа, резиденция на Н. П. Етиен дьо Понсен, посланик на  Франция

         Ива Любомирова, флейта

         Дора Кехайова, цигулка

         Преслав Ганев, цигулка

         Христо Аролски, виола

         Лиляна Кехайова, виолончело

         Бах – Адажио от Соната № 1 за соло цигулка

         Моцарт – Дивертименто за струнни във фа мажор

         Михаел Хайдн – Концерт за Флейта и оркестър в ре мажор

 

6 ноември, вторник, 19.00 часа, резиденция на Н.П. Бертил Рут, посланик на Кралство Швеция

          Иво Фотев, обой

          Цветелина Белева, флейта

          Атанас Илиев, кларинет

          Мария Черноокова, фагот

          Жеко Атанасов, валдхорна

          Оскар Петер – Капричии за соло фагот

          Менделсон – Квинтет в ми бемол мажор, оп.12 № 1

 

12 ноември, понеделник, 19.30 часа, зала “България”

         Диригент Росен Миланов

         Прокофиев Концерт за пиано и оркестър №3

         солист Кристина Ортиц, Бразилия

         Рахманинов Симфония №2

 

2 декември, неделя, 19.30 часа, зала “България”                 

        Диригент Петко Димитров                      

        Вагнер Зигфрид” - Идилия

        ЛигетиКонцерт за виолончело и оркестър/Премиера/

        солист Анатоли Кръстев

        ШуманСимфония №3

 

16 декември, неделя, 11 часа, концертна зала НМУ “Любомир Пипков”, благотворителен концерт за Хоспис “Милосърдие”

        Диригент Татяна Христова

        Солист Валентин Методиев

Детски ансамбъл VOCERELLE при Национално музикално училище "Любомир Пипков”

        Пърсел – Сюита за струнен оркестър “Абделазер”

        Алесандро Марчело – Концерт за обой в ре минор

        Д. Христов - "Молитва"

        Популярна коледна песен - "Елхичката"

        Л. Реднер - "О, ти свещени Витлеем"

        Ф. Грубер - "Тиха нощ, свята нощ", харм. Л. Мейфийлд/ арж. Хр.  Христов

        Популярна коледна песен - "Първата Коледа", харм. Дж. Стайнер/ арж. Хр. Христов

        Б. Бритън - Kirie из Missa Brevis in D, opus 63, арж. Хр. Христов

        Г. Хендел - "Радост на света", харм. Л. Мейфийлд/ арж. Хр. Христов

 

13 януари, неделя, 2008, 19.30 часа, зала “България”           

       Диригент Росен Миланов

       Моцарт“Идоменей”,балетна музика

       ДебюсиРапсодия за кларинет

       солистБорислав Йоцов

       Равел Дафнис и Хлое

       Младежка хорова капела

       Диригент на хора Татяна Христова

 

06-11 февруари 19.30часа,  камерна зала “България”

Серия камерни концерти

6 февруари, сряда

Шуберт Соната за виола и пиано, е moll, /Арпеджионе/

Брамс Соната за виола и пиано, f moll

Моцарт Трио за пиано, кларинет и виола

Христо Аролски, виола

Недялко Петков, кларинет

Димитър Наков, пиано

 

8 февруари петък

          Вивалди Соната за цигулка и пиано, D dur

          Бетовен Соната за цигулка и пиано N 8, G dur

          Брамс Соната за цигулка и пиано N 3 d moll

          Преслав Ганев, цигулка

          Виолета Попова, пиано

 

9 февруари, събота

          Цезар-Франк Клавирен концерт, f moll

Шостакович Клавирен концерт, g moll

Лия Петрова цигулка

Кристина Хинова, цигулка

Стефания Янкова, виола

Лиляна Кехайова, виолончело

Симеон Гошев, пиано

 

10 февруари, неделя

          Шуман Клавирен концерт, Еs dur

          Брамс Клавирен концерт  N 1, g moll

          Дора Кехайова, цигулка

          Ивайло Данаилов, виола

          Лиляна Кехайова, чело

          Румен Трайков, пиано

 

11 февруари, понеделник

          Дворжак Квинтет, D moll / ар. Давид Валтер/

          Берио Opus Number Zoo – Children”s plau for wind quintet

          Пуленк Квинтет за пиано и духови

          Жеко Атанасов, валдхорна

          Цветелина Белева, флейта

          Асен Цветанов, обой

          Атанас Илиев, кларинет

          Мария Черноокова, фагот

          Мария Дянкова, пиано

 

18 февруари, понеделник, 19.30 часа, зала България

          Диригент Петко Димитров

          Р. Щраус Увертюра “Дон Жуан”

          Ранки “Дон Кихот и Дулсинея”

          Солист Валентин Методиев, обой

          Барток Сюита “Чудният мандарин”

 

28 февруари, четвъртък, 18.30 часа,

Сосиете Женерал Експрес банк

Шуман – Мечтание

Телеман – барокова сюита фа мажор

Вивалди – Концерт за флейта и струнни

Гергана Иванова, флейта

Гергана Маринова, цигулка

Петя Димитрова, цигулак

Христо Аролски, виола

Кремена Христова, виолончело

 

7 март, петък, 18.30 ч.  Резиденция на фрeнския посланик

Шуман – Клавирен квартет

Дора Кехайова, цигулка

Ивайло Данаилов, виола

Лиляна Кехайова, виолончело

Румен Трайков, пиано

 

17 март, понеделник, 19.30 часа, зала “България”

          Диригент Росен Миланов

Енеску  Румънска рапсодия №1, А dur, op. 11

Барток  Концерт за виола и оркестър, оп. Посмъртен

Солист Мара Гиърман, САЩ

Лютославски Концерт за оркестър

Енеску  Румънска рапсодия N 2, D dur, op. 11

 

19 март, сряда, 19.30 часа, Чешки културен институт

/съвместно с Посолството на САЩ/

В програмата – Л. Денев, Шопен, Дебюси, Скрябин, Л.Бел, С.Лопес, У.Ортис, Йоко Оно, П.Оливерос, Р.С. Клер

Басо модерно дуо /САЩ/ и Любомир Денев

 

27 март, четвъртък, 19.30 часа, хотел Радисън

Поръчков концерт

Популярна класическа музика и евъргрийни

Преслав Ганев, цигулка

Николай Стойков, цигулка

Светла Николова-Узунова, виола

Стамен Николов, виолончело

 

27 март, четвъртък, 19.30 часа, Софийска опера

Наградите “Икар”, диригент Румен Цонев

Росини – увертюра “Севилския бръснар”

Прокофиев – “Ромео и Жулиета” / фрагменти/

Хачатарурян – Валс

Арии, дуети, квартети от Верди, Пучини, Лакме

 

3 април, четвъртък, 18.30 часа,

Сосиете Женерал Експрес банк

Лия Петрова, цигулка

Гергана Петрова, цигулка

Христо Аролски, виола

Лиляна Кехайова, виолончело

Асен Цветанов, обой

Йохан Себастиан Бах Соната за цигулка – Лия Петрова

Йохан Себастиан Бах: Ария

Хенри Пърсел: Сюита "Абделазер"

Алесандро Марчело: Концерт за обой

 

 

1 – 30 април. Турне на струнната секция на Нов симфоничен оркестър

Ушуайа, Огнена земя, Аржентина

Sábado, 5 de Abril

ORQUESTA FILARMONICA DE USHUAIA

Director: JORGE ULIARTE (Argentina, Austria)

Solista: CHRISTINE MARIA HÖLLER, violín (Austria)

Gioacchino Rossini (1792-1868): Obertura del “Barbero de Sevilla”

Felix Mendelssohn Bartholdy (1809-1847): Concierto para violín y orquesta en mi menor op. 64

Antonin Dvorak (1841-1904): Sinfonía no. 7 en re menor, op. 70

 

Miércoles, 9 de Abril

ORQUESTA FILARMONICA DE USHUAIA

Director: JORGE ULIARTE (Argentina, Austria)

Solista: XAVIER INCHAUSTI  violín (Argentina)

Domenico Cimarosa (1749-1801): Obertura de “El matrimonio secreto”

Niccolo Paganini: Concierto no. 1, en re mayor, op. 6

Franz Schubert (1797-1828): Sinfonía no. 9 en do mayor “La Grande”

 

Sábado, 12 de Abril

ORQUESTA FILARMONICA DE USHUAIA

Director: JORGE ULIARTE (Argentina, Austria)

Solista: ANDREA KATZ, piano (Argentina, Israel)

Ludwig van Beethoven (1770-1827): Obertura “Egmont”

Frederic Chopin (1810-1849): Concierto para piano y orquesta no. 2 en fa menor, op. 21

Robert Schumann (1810-1856):  Sinfonía no. 4 en re menor, op. 120

 

Martes, 15 de Abril

ORQUESTA FILARMONICA DE USHUAIA

Director: PABLO DZODAN (Argentina)

Solista: VALENTIN SURIF, piano ( Argentina )

Carl Maria von Weber (1786-1826): Obertura "Oberon"

Cesar Franck (1822-1890): Variaciones sinfónicas para piano y orquesta

Felix Mendelssohn Bartholdy (1809-1847): Sinfonía no. 5 en re menor, op. 107 “Sinfonía de la Reforma”

 

Jueves, 17 de Abril

ORQUESTA FILARMONICA DE USHUAIA

Director: JORGE ULIARTE (Argentina, Austria)

Solista: ALBERTO PORTUGHEIS, piano (Argentina, Inglaterra)

Wolfgang  Amadeus Mozart (1756-1791): Obertura de la opera “La flauta magica”

Ludwig van Beethoven (1770-1827): Concierto para piano no. 3

Franz Schubert (1797-1828): Sinfonia no. 9 en do mayor “La Grande”

 

Sábado, 19 de Abril

ORQUESTA FILARMONICA DE USHUAIA

Director: JORGE ULIARTE (Argentina, Austria)

Solista: GORAN FILIPEC,  piano (Croacia)

Ludwig van Beethoven (1770-1827): Obertura “Egmont”

P.I. Tschaikovsky (1840-1893): Concierto para piano y orquesta no. 1 en si bemol menor, op. 23

Antonin Dvorak (1841-1904): Sinfonía no. 7 en re menor, op. 70

 

11 май, неделя, 19.30 часа, зала “България”

Диригент Петко Димитров

          Ралф Вон Уилямс Фантазия по тема от Томас Талис

          Камий Сен-Санс Концерт за цигулка и оркестър N 3, b moll,op. 61

          Солист Ливиу Прунару, Румъния

          Брамс Симфония N 4, e moll, op. 98

 

20 май, вторник, 19.00 часа,

Резиденция на Н. Пр. Бертул Рут, посланик на Кралство Швеция

Телеман Сюита за струнни

Вивалди Концерт за флейта

Пърсел сюита “Абделазер”

Дора Кехайова, цигулка

Десислава Карамфилова, цигулка

Христо Аролски, виола

Борис Радилов, виолончел

Гергана Иванова, флейта

 

6 юни 2008 г. Шведско посолство, Национален празник на Швеция

Дора Кехайова, цигулка

Петя Димитрова, цигулка

Надя Петрова, виола

София Радилова, виолончело

 

9 юни, понеделник, 19.30 часа, зала “България”

          Диригент Петко Димитров

          Росини Увертюра “Вилхелм Тел”

          Бетовен  Концерт за пиано и оркестър N 3, c moll, op.37

          Солист Лора Чекоратова

Феликс Менделсон-Бартолди Симфония№4, Adur, op.90 /Италианска/

 

13 юни, петък, 19.30 часа, Нова концертна зала “Оборище”

          Диригент Петко Димитров

          Ней Росауро  Концерт за маримба и струнни

          Солист Мишел Тауфик

          Гилбърт Уинтър  Концерт за валдхорна и оркестър

          Солист Габриела Томова

          Моцарт  Концерт за пиано и оркестър N 11, F dur, K413

          Солист Камен Червендинев

          Едуард Лало Концерт за виолончело и оркестър, d moll

          Солист Лиляна Кехайова

 

18 юни,  сряда, 19.30 часа, хотел Шератон

Благотворителен концерт за Юнеско

 

21 юни,  събота, 19.30 часа, зала “България”

Гала-концерт за закриване на сезона

Диригент Росен Миланов

          Рихард Вагнер Прелюд от “Парсифал”

          Антон Брукнер Симфония №6, A dur, WAB 106

 

 

 

сезон 2008/2009, осемнадесети сезон

Под почетния патронаж на

Н. П. Мартин Клепетко, посланик на Чешката Република

зала "България", 19.30 ч.

 

18 септември, Шведско посолство, национален празник 

популярна музика

Дора Кехайова, цигулка

Преслав Ганев, цигулка

Ивайло Данаилов, виола

Лили Кехайова, виолончело

 

5 октомври, хотел Шератон, сватбено тържество

Дора Кехайова

Ивайло данаилов

Владимир Русев

Лиляна Кехайова

Репертоар: барок, евъргрийни, популярна класика

 

8 октомври 2008

БНП ПАРИБА, fundraising event

Вивалди, Пърсел, Корели, Хендел

Дора Кехайова, цигулка

Преслав Ганев, цигулка

Веселин Димитров, цигулка

Нина Бранкованова, цигулка

Ивайло Данаилов, виола

Ева Николова, виола

Лили Кехайова, виолончело

Елис Яханаджиян, контрабас

 

13 октомври, понеделник                 

Големинов Симфонични вариации на тема от Добри Христов 

Рахманинов Концерт за пиано и оркестър №3

солист Веско Стамболов

Сибелиус Симфония №5

диригент Росен Миланов

 

22 октомври, 2008, хотел Шератон, Национален празник на Чехия

духов квинтет

Боян Тачев, валдхорна

Тодор Гаджалов, тромпет

Стоян Стоянов, тромпет

Васко Тодоров, тромбон

Николай Темнисков, туба

Никола Петров, ударни

Репертоар: популярна чешка музика, евъргрийни

 

3 ноември

Чешки културен център, 19.30

Камерен концерт, Вивалди, Корели, Пърсел

Дора Кехайова, цигулка

Преслав Ганев, цигулка

Ивайло Данаилов, виола

Борисе Радилов, чело

 

20 ноември,  Годишен фонд  събитие, хотел Радисън

Евъргрийни 

Гери Маринова

Петя Димитрова

Надя Петрова

Жерар Юзенгиджиян

 

30 ноември, неделя                          

Бетовен Увертюра “Кориолан”

Брамс Концерт за цигулка и оркестър

                    солист Георги Вълчев

Бетовен Симфония № 6 (Пасторална)

диригент Петко Димитров

         

10 декември, 2008, Гълъбово, образователен концерт по поръчка на AES

 

Гергана Иванова, флейта

Преслав Ганев, цигулка

Мария Андреева, цигулка

Павел Пенев, цигулка

Весела Ценева, цигулка

Георги Петров, виола

Мирослав Миланов, виола

Божана Николова, виолончело

Златка Пенчева, контрабас

РЕПЕРТОАР:

Моцарт: Малка нощна музика, Дивертименто №1 - цялото, /I цигулка и флейта/

 

16 декември, Археологически музей, поръчков концерт за AES

Салонен състав:

Кремена Милева, флейта

Марин Тинев, обой

Михаил Живков, кларинет

Тодор Гаджалов, тромпет

Димитър Стоев, тромбон

Дора Кехайова, цигулка

Преслав Ганев, цигулка

Стефания Янкова, виола

Жерар Юзенгиджиан, чело

Елис Яханaджиан, контрабас

Иван Тотев, пиано

Румен Цанов, пиано 

Кирил Петров, ударни

 

Репертоар: салонна музика

 

31 януари, събота, зала България                      

 

ХенделКончерто гросо, оп. 6, 8

МоцартСимфония концертанте за цигулка и виола, K 364

Франсоа Сошар,цигулка, Франция,

Ели Карамфилова, виола

Хайдн Симфония № 96 (Чудото)

диригент Росен Миланов

 

9 февруари, понеделник, зала България

 

Гала концертът е по случай поемането на председателството на Европейския съюз

от страна на Чешката република.

 

ПРАЖКА КАМЕРНА ФИЛХАРМОНИЯ И НОВ СИМФОНИЧЕН ОРКЕСТЪР

9 февруари, зала "България", 19.30 часа

Сметана Увертюра към Продадена невеста

Вебер Концерт за кларинет и оркестър №2

солист Боби Йоцов

Дворжак Симфония №8

диригент: Мартин Турновски

 

19 февруари, четвъртък, 2009,

Сосиете Женерал – камерен концерт

 

Моцарт Квинтет за кларинет и струнни

Корели  Коледен концерт

Жан Франсе Танго

Боби Йоцов, кларинет

Дора Кехайова, цигулка

Ивайло Данаилов, цигулка

Надя Петрова, виола

София Радилова, виолончело

 

23 февруари, понеделник                

Димо Димов, пиано         

клавирен рецитал                    

 

Моцарт Соната D dur, K 576

Шуберт Импромтю As dur

Шопен Балада №1, g moll

 Скерцо №1, h moll

Лист Соната h moll

 

15 март, неделя                       

Григ Пер Гинт 

Брух Концерт за цигулка и оркестър № 1

солист Преслав Ганев
Цезар Франк Симфония, d moll

диригент Петко Димитров

 

21 март, събота

Поръчков концерт за фармацевтична фирма Стинг АД

Вивалди Годишните времена (пролет и лято)

Дора Кехайова, цигулка

Ивайло Данаилов, цигулка

Петя Димитрова, цигулка

Гергана Маринова, цигулка

Радослав Йорданов, виола

Лиляна Кехайова, виолончело

 

11 април, събота,2009, зала България                         

Веселин Демирев, цигулка                 

Даниел Дел Пино, пиано, Испания     

Бах Шакона

Брамс Соната №3, d moll

Шосон Поема

ЦезарФранк Соната, A dur

 

24 април, петък, 19.30 ч., Нова концертна зала

БОРОДИН Струнен квартет №2

БРАМС Кларинетен квинтет

Боби Йоцов - кларинет

Евелина Анчева - цигулка

Иван Въгларов - цигулка

Надя Петрова - виола

Александър Сомов – виолончело

 

29 април, сряда, 2009, 19 часа, Италианско посолство

Камерен концерт, набиране на средства

Вивалди Годишните времена – „Пролет” и „Лято”

Дора Кехайова, цигулка

Ивайло Данаилов, цигулка

Петя Димитрова, цигулка

Радослав Йорданов, виола

Лили Кехайова, чело

 

30 април, четвъртък, 19.30 ч., камерна зала “България”

СМЕТАНА Струнен квартет №1, “Из моя живот”

ШУБЕРТ Клавирен квинтет “Пъстървата”

Quarto Quartet

Иван Пенчев - цигулка

Светлана Станчева - цигулка

Татяна Тодорова - виола

Стоян Божков - виолончело

Дарина Василева - пиано

Силвет Салиева – контрабас

 

15 май, петък, 2009 г. Англо –американско у-ще, София

Камерен концерт

Адриана Михайлова, флейта

Петко Петков, цигулка

Христо Аролски, виола

Петар Кушлев, чело

 

Моцарт, Квартет за флейта №1, ре мажор и №3, до мажор

 

22 май, петък, зала България, 19.30

диригент Петко Димитров        

Чайковски Увертюра "Ромео и Жулиета  

Хайдн Концерт за виолончело и оркестър № 1

солист Станимир Тодоров
Чайковски Симфония № 6 (Патетична)

 

26 май, вторник, централна баня

Поръчков концерт, италиански икономически форум

Вивалди Годишните времена – „Пролет” и „Лято”

Корели Коледен концерт

Дора Кехайова, цигулка

Ивайло Данаилов, цигулка

Радослав Йорданов, виола

Лили Кехайова, чело

 

30 май, събота, 2009 г. Англо –американско у-ще, София

Поръчков концерт

Салонен състав

Дора Кехайова

Петя Димитрова

Катерина Методиева

Борис Радилов

Елис Яханаджиян

Кремена Христова

Валентин Методиев

Михаил Живков

Тодор Гаджалов

Кирил Зафиров

Кирил Петров

Ивайло Данаилов

 

3 юни 2008

БНП ПАРИБА, fundraising event

Моцарт Дивертименто № 1

Хайдн Квартет № 31

Веселин Демирев, цигулка

Дора Кехайова, цигулка

Христо Аролски, виола

Борко Радилов, чело

 

7 юни, неделя, 2009, зала България, 19.30

диригент Росен Миланов    

Дворжак Карнавална увертюра

Концерт за цигулка

солист Богдан Звористеану, Румъния

Брамс / Шьонберг Квартет за пиано

 

 

Неделя, 14 юни, 19.30 ч.

Залата на Съюза на композиторите, ул. Иван Вазов № 2 (до Народния театър)

Ивайло Данаилов, цигулка

Нона Кринчева, пиано

В програмата:

Хендел                Соната № 4 в ре мажор

Бетовен               Соната № 4 в ла минор

Цезар Франк      Соната в ла минор

 

24 юни, сряда

Поръчков концерт, Военен клуб

Струнен квартет

Програма:

Класическа популярна музика, евъргрийни

 

 

 Сезон 2009/2010, деветнадесети

 Сезонът е под почетния патронаж

на Н. П. Стефано Бенацо, посланик на Италия

 Зала България, 19.30 ч.

 

11 октомври, неделя                            Респиги Фонтаните на Рим

Диригент Росен Миланов                   Нино Рота – Концерт за тромбон и оркестър

                                                            Солист Ницан Харос 

Рахманинов Симфония №3

 

23 ноември, понеделник                      Вивалди, Годишните времена

Диригент Петко Димитров               Солисти: Ивайло Данаилов, Дора Кехайова,

Преслав Ганев, Елица Мирчева

Ней Росауро Концерт за маримба, струнни и пет  перкусии

Солист: Чен Цимбалиста, Израел

            Моцарт Симфония №36, „Линцер”

 

15 февруари, понеделник                    Верди Увертюра „Силата на съдбата”

Диригент Петко Димитров               Моцарт Концерт за пиано №20

Солист: Мария Пиа де Карло, Италия

Брамс Симфония №2

 

17 април, събота                                 Шьонберг Камерна симфония, оп.9

Диригент Росен Миланов                   Лист – Концерт за пиано №1

                                                            Солист Филип Иванов

Леош Яначек Симфониета

 

17 май, понеделник                              Бетовен, Концерт за пиано №5, „Императорски”

Диригент Петко Димитров               солист: Ани Стойчева

Рихард Щраус „Така каза Заратустра”

 

5 юни, петък                                        Рихард Щраус  Буржоата благородник

Диригент Росен Миланов                Прокофиев Любовта към трите портокала

                                                             Мануел де Файа Тривърхата шапка

 

 

НОВ СИМФОНИЧЕН ОРКЕСТЪР

Двадесетият юбилеен сезон 2010/2011 е под почетния патронаж на

Н. П. Герхард Райвегер, посланик на Австрия

Зала „България”, 19.30 ч.

 

12 септември, неделя 
ПРЕДСЕЗОНЕН КОНЦЕРТ
Пражка камерна филхармония и Нов симфоничен оркестър
диригент Мартин Клепетко
солисти: Владислав Боровка, обой
Антония Иванова, сопран

ПЕТКО СТАЙНОВ „Приказка”
МАРТИНУ Концерт за обой и оркестър
МАЛЕР Симфония № 4

23 октомври, събота
ГАЛА КОНЦЕРТ ОТКРИВАНЕ НА СЕЗОНА
диригент Росен Миланов
солист Дженифър Кох, САЩ
БРАМС Концерт за цигулка и оркестър
БРАМС Симфония №1

26 ноември, петък
диригент Петко Димитров
солист Димо Димов
МОЦАРТ Серенада №26 /Serenata Notturna/, K.238
МОЦАРТ Концерт за пиано №20, d moll, K.466
МОЦАРТ Симфония №40, g moll, K.550

7 февруари, понеделник
ГАЛА КОНЦЕРТ ПО СЛУЧАЙ УНГАРСКОТО
ПРЕДСЕДАТЕЛСТВО НА ЕВРОПЕЙСКИЯ СЪЮЗ
диригент Домонкош Хея
солист Румен Трайков
ЛИСТ Прелюдии
ЛИСТ Концерт за пиано №1
БАРТОК Концерт за оркестър

21 март, понеделник
диригент Петко Димитров
солист Георги Вълчев
МЕНДЕЛСОН Увертюра „Хебриди”
ЧАЙКОВСКИ Концерт за цигулка и оркестър
ДВОРЖАК Симфония № 7

 23 април, събота                                         
диригент Росен Миланов                            
солисти Албена Данаилова, цигулка
Франц Бартоломей, виолончело, Австрия
ХАЙДН Симфония №60, /Il distratto/
БРАМС
Концерт за цигулка и виолончело

15 май, неделя, 20.30 ч. зала България 
диригент Петко Димитров                        
солист Димо Димов
ДВОРЖАК Серенада за духови инструменти, d moll
БРАМС Концерт за пиано и оркестър № 1

24 юни, петък, 20.00 ч., градинката пред Кристал
диригент Дидие Талпен, Франция
солист Антоан дьо Гроле, Франция

ЕДНА НОЩ НА ФРЕНСКАТА МУЗИКА
/Жак Обер, Сен-Санс, Бизе, Офенбах-Розентал/

 

Сезон 2011/2012, двадесет и първи

Сезонът е под патронажа на Н. П. Джеймс Уорлик, посланик на САЩ

15 септември, сряда, 19.30 ч., 2011 г., резиденция на Н. П. Шийла Камерър, посланик на ЮАР
Мартин Павлов, флейта
Борис Тунтев, виолончело
БАХ Соната №5, BWV1034
БЕНЕДЕТО МАРЧЕЛО Соната №8, d-moll

11 октомври, 2011 г., 20.00 ч., Шоу рум на Автомотор корпорация, с. Божурище
Явор Пенков, флейта
Ивайло Данаилов, цигулка
Петя Димитрова, цигулка
Христо Аролски, виола
Борис Радилов, виолончело 

17 октомври, събота, 2011 г., зала „Национално музикално училище”, 19.30 ч.
ГАЛА-КОНЦЕРТ ОТКРИВАНЕ НА СЕЗОНА
ФИНАЛ НА КОНКУРС ЗА КОМПОЗИЦИЯ В 7/8-ми
диригент Боби Йоцов
ХРИСТОФОР РАДАНОВ Сюита за два кавала и симфоничен оркестър – Поощрителна награда
солисти: НЕДЯЛКО НЕДЯЛКОВ, КОСТАДИН ГЕНЧЕВ
АНАТОЛИ ВАПИРОВ “Тракийски скици” за кларинет и симфоничен оркестър – III награда
солист РОСЕН ИДЕАЛОВ
ВАСИЛ БЕЛЕЖКОВ (1984) - “Златопръстият” сюита за кавал и симфоничен оркестър (в памет на Стоян Величков) – II награда
солист КИРИЛ БЕЛЕЖКОВ
ЙОРДАН ГОШЕВ - “Кукери” за тъпан и симфоничен оркестър – I награда
солист ВИКТОР БЕНЕВ

25 октомври, вторник, 2011 г., зала „Национално музикално училище”, 19.30 ч.
НАЙ-ВЕЧЕ БАХ I
концертмайстор Ивайло Данаилов
БАХ Бранденбургски концерт №3, BWV 1048
ШЬОНБЕРГ Просветлена нощ /Verklarte nacht/, оп.4
БАХ Бранденбургски концерт №5, BWV 1050
солисти: Явор Пенков, флейта; Ивайло Данаилов, цигулка; Лора Чекоратова, пиано

28 ноември, вторник, 2011 г., зала „Национално музикално училище”, 19.30 ч.
НАЙ-ВЕЧЕ БАХ II
диригент Алексей Измирлиев
концертмайстор Ивайло Данаилов
БАХ Бранденбургски концерт №6, BWV 1051
Христо Аролски, виола; Валентин Тошев, виола
ВЕБЕРН Концерт за девет инструмента, оп.24
със специалното участие на Стела Димитрова-Майсторова, пиано
БАХ Бранденбургски концерт №1, BWV 1046
Красимир Костадинов, валдхорна; Енчо Янчев, валдхорна

4 декември, неделя, 2011 г., зала „Национално музикално училище”, 19.30 ч.
ЕВРОПЕЙСКА МРЕЖА НА СИМФОНИЧНИТЕ ОРКЕСТРИ - ONE
Програма: Транснационални музикални състави
Симфоничен оркестър на областта „Пикардия”, Франция:
Тайпинг Уанг, 2-ри концертмайстор
Флоранс Дюме, 3-ти концертмайстор
Каролин Лалансет, цигулка
Нов симфоничен оркестър:
Ивайло Данаилов, 1-ви концертмайстор
Радослав Николов, виола
Станислав Ушинкин, виолончело
Борис Радилов, виолончело
МОЦАРТ Дивертименто, D dur, K.136
МОЦАРТ Серенада №13 „Малка нощна музика”, G dur, K.525
МЕНДЕЛСОН Октет, Es dur, оп.20

12 декември, понеделник, 2011 г., зала „Национално музикално училище”, 19.30 ч.
ДЕБЮТИ, съвместно с Национално музикално училище „Любомир Пипков”
диригент КОРНЕЛИУС ФРОВЕЙН, Германия
ВИВАЛДИ Концерт за фагот и оркестър, RV 484
солист Даниела Статкова
МОЦАРТ Концерт за кларинет и оркестър, A dur, К.622
солист Ангелина-Огняна Гочева
МОЦАРТ “Non piu andrai” ария на Фигаро от операта “Сватбата на Фигаро”
солист Александър Митев, баритон
ПУЧИНИ “Donde lieta usci” ария на Мими от операта Бохеми
солист Теофана Илиева, сопран
БЕТОВЕН Концерт за пиано и оркестър №1, C dur
солист Георги Леков

28 декември, сряда, 2011 г., зала „Национално музикално училище”, 19.30 ч.
НАЙ-ВЕЧЕ БАХ III
концертмайстор Петя Димитрова
БАХ Сюита №2, BWV 1067
солист Гергана Иванова, флейта
БЕРГ Четири пиеси за кларинет и пиано, оп.5
Михаил Живков, кларинет; Дарина Василева, пиано
БАХ Концерт за пиано и оркестър №1, BWV 1052
солист Дарина Василева

3 март, събота, 2012 г., 20.30 ч., Президентство на Република България
НАЦИОНАЛЕН ПРАЗНИК НА РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ, прием
Ивайло Данаилов, цигулка
Петя Димитрова, цигулка
Радослав Николов, виола
Борис Радилов, виолончело

10 март, събота, 19.30 ч., 2012 г., зала „България”
ГАЛА КОНЦЕРТ 20 ГОДИНИ НОВ СИМФОНИЧЕН ОРКЕСТЪР
/съвместно със Софийска филхармония/
диригент Росен Миланов
РЕСПИГИ Антични танци и арии, Сюита №3
МОЦАРТ Концерт за пиано и оркестър №20, К.466
солист Лора Чекоратова
МЕНДЕЛСОН Симфония №4 „Италианска”, оп.90

19 март, понеделник, 20.45 ч., 2012 г., театър „София”
ОТКРИВАНЕ НА СОФИЙСКИ ТЕАТРАЛЕН САЛОН
Ивайло Данаилов, цигулка
Петя Димитрова, цигулка
Христо Аролски, виола
Борис Радилов, виолончело

13 май, неделя, 19.30 ч., 2012 г., зала „България”
ГАЛА КОНЦЕРТ 20 ГОДИНИ НОВ СИМФОНИЧЕН ОРКЕСТЪР
концермайстор и солист Веселин Демирев
Вагнер Зигфрид идилия
Моцарт Концерт за цигулка и оркестър №5, К.219
Бетовен Симфония №7, оп.92

2 юни, събота, 18.00 ч., 2012 г., зала „Kompleks Pałacowo–Parkowy”, град Кощецин, Полша
ONE brass
Съмвестен концерт с музиканти от членовете на „Мрежата на европейските оркестри” /ONE/
Lojze Krajnčan Overture 
Lojze Krajnčan Hunt (In the wood – Hunting a bear – Sunset)
Lojze Krajnčan Slovene Suite (Zrejlo je žito - Potrkan ples - Zeleni Jurij)
Lojze Krajnčan The castle secret (solo trombone: Uroš Polanc)
Lojze Krajnčan Tango
Frédéric Chopin, arr. Lojze Krajnčan , Polonaise op.53
Frédéric Chopin, arr. Lojze Krajnčan , Waltz, op.64
Mojmir Sepe/Jure Robežnik /arr. Lojze Krajnčan, The golden 60’s

3юни, неделя, 2012 г., 14.20 ч., зала „Park Zamkowy”, град Пшижина, Полша
ONE brass
Съмвестен концерт с музиканти от членовете на „Мрежата на европейските оркестри” /ONE/
Lojze Krajnčan Overture 
Lojze Krajnčan Hunt (In the wood – Hunting a bear – Sunset)
Lojze Krajnčan Slovene Suite (Zrejlo je žito - Potrkan ples - Zeleni Jurij)
Lojze Krajnčan The castle secret (solo trombone: Uroš Polanc)
Lojze Krajnčan Tango
Frédéric Chopin, arr. Lojze Krajnčan , Polonaise op.53
Frédéric Chopin, arr. Lojze Krajnčan , Waltz, op.64
Mojmir Sepe/Jure Robežnik /arr. Lojze Krajnčan, The golden 60’s

5юни, вторник, 2012 г., 17.00 ч., зала „Испания” в правителствения дворец Храдчани, град Прага, Чехословакия
ONE brass
Съмвестен концерт с музиканти от членовете на „Мрежата на европейските оркестри” /ONE/
Lojze Krajnčan Overture 
Lojze Krajnčan Hunt (In the wood – Hunting a bear – Sunset)
Lojze Krajnčan Slovene Suite (Zrejlo je žito - Potrkan ples - Zeleni Jurij)
Lojze Krajnčan The castle secret (solo trombone: Uroš Polanc)
Lojze Krajnčan Tango
Frédéric Chopin, arr. Lojze Krajnčan , Polonaise op.53
Frédéric Chopin, arr. Lojze Krajnčan , Waltz, op.64
Mojmir Sepe/Jure Robežnik /arr. Lojze Krajnčan, The golden 60’s

18 юни, понеделник, 2012 г., 19.00 ч., резиденция на Република Южна Африка
Дора Кехайова, цигулка, концертмайстор на Нов симфоничен оркестър
Гергана Маринова, цигулка
Христо Аролски, виола
София Радилова, виолончело
Бах Партита №3 за соло цигулка , E dur, BWV 1006 - Прелюд
Бах Двучастна инвенция за цигулка и клавир, e minor, BWV 780 /ар. за чело и цигулка/
Бетовен Трио за цигулка, виола и виолончело, оп. 9 1, G dur - I Adagio. Allegro con brio
Александур Бородин Струнен квартет № 2, D dur – III Notturno (Nocturne)
Дворжак Струнен квартет № 12, F dur, оп. 96 АмериканскиI Allegro ma non troppo

  

Сезон 2012/2013, двадесет и втори

20 септември, 2012 г., 19.30 ч., Лятна сцена на Военна академия „Г. С. Раковски”
Гала концерт 20 година Застрахователна компания „УНИКА”
диригент Любомир Денев, младши
РОСИНИ Увертюра „Италианката в Алжир”
ЩРАУС Валс „Пролетни гласове”
МЕНДЕЛСОН Скерцо от „Сън в лятна нощ”
ШУБЕРТ финал от Симфония №2
ГАДЕ Жалузи танго
ЩРАУС Валс „На хубавия син Дунав”
МЕНДЕЛСОН финал от Симфония №5
МАЛАНДО Оле Гуапа танго
МОЦАРТ Увертюра „Сватбата на Фигаро”
ХЕЙДРИЧ Вариации на тема „Happy birthday”

8 октомври, понеделник, 2012, 19.30 ч., Национално музикално училище “Л. Пипков”
диригент Любомир Денев, младши
АНАТОЛИ ВАПИРОВ Фантазия за симфоничен оркестър
ВАСИЛ БЕЛЕЖКОВ Bossa Copa
солисти: Явор Гайдов, сопран саксофон; Горан Тошев, алт саксофон; Димитър Бакърджиев, тенор саксофон; Атанас Хаджиев, баритон саксофон
ВАСИЛ ДЕЛИЕВ BG Импресия в 7
солисти:Васил Енчев, сопран саксофон; Борис Таслев, контрабас; Атанас Миладинов, пиано; Венко Поромански, перкусии
ВЛАДИМИР ДЖАМБАЗОВ KARIA
солисти:Мхаил Живков, кларинет; Венци Благоев, тромпет

13 октомври, 2012 г., 19.00 ч., Новотел Пловдив
Официално честване на Обединена българска банка
Ивайло Данаилов, цигулка
Гергана Маринова, цигулка
Радослав Йорданов, виола
Петър Кушлев, виолончело

17 октомври, 2012 г., 19.00 ч., Чешки клуб
Гостуване на министър на външните работи на Чешката република,
Павел Пенев, цигулка
Веселин Димитров, цигулка
Христо Арлски, виола
Петър Кушлев, виолончело
ДВОРЖАК Американски квартет, оп. 96

2012.10.29, Чешки култуен център
Официален празник на Чешката република
Павел Пенев, цигулка
Веселин Димитров, цигулка
Христо Арлски, виола
Петър Кушлев, виолончело

17 ноември, 2012, 20.00 ч., град Абвил, област Пикардия, Франция
Европейска мрежа на симфоничните оркестри /ONE/ - програма: Транснационални музикални състави
От Симфоничен оркестър на областта “Пикардия”:
Тайпинг Уанг, 2-ри концертмайстор
Флоранс Дюме, 3-ти концертмайстор
Каролин Лалансет, цигулка
От Нов симфоничен оркестър, София:
Ивайло Данаилов, 1-ви концертмайстор
Христо Аролски, виола
Радослав Николов, виола
Борис Радилов, виолончело
Станислав Ушинкин, виолончело
Моцарт Дивертименто, D dur, K.136
Моцарт Серенада № 13, G dur, K.525 „Малка нощна музика”
Менделсон Октет Es dur, op. 20

14 декември, 2012 г., 19.30 ч., Национално музикално училище “Л. Пипков”
„Дебюти”
диригент Алехандро Дуалде, Аржентина
Моцарт Увертюра Идоменей, K.366
Брух Романс за виола и оркестър, Op. 85
солист Илина Илиева
Моцарт Концерт за пиано и оркестър № No.13, C dur, K.415
солист Марина Симеонова
Карл Фимип Емануел Бах Концерт за флейта и оркестър, e moll, Wq.22, H.484
солист Аманда Николова
Брух Концерт за цигулка и оркестър № 1, g moll, оп. 26
солист Йоанна Русева

28 януари, 2013 г., 19.30 ч., хотел Шератон, зала „Средец”
Благотворителе търг на Български бизнес лидер форум /BBLF/
Ивайло Данаилов, цигулка
Веселин Димитров, цигулка
Христо Арлски, виола
Петър Кушлев, виолончело

25 февруари, понеделник, 2013 г., 19.00 ч., Резиденция на Република Южна Африка
Ивайло Данаилов, цигулка
Веселин Димитров, цигулка
Христо Арлски, виола
София Радилова, виолончело
Борислав Симеонов, контрабас
Питър Уорлок Сюита „Каприол” /Capriol/
Алесандро Марчело Концерт за обой и оркестър, d moll
солист Асен Цветанов
Вивалди Зима от “Четирите годишни времена”, g mollin, оп. 8

4 март, понеделник, 2013 г., 19.30 ч. НМУ
Пърсел Шакона в сол минор, Z.730
Корели Кончерто гросо, оп. 6 №3, c moll
Питър Уорлок Сюита „Каприол” /Capriol/
Дворжак Серенада за струнни,E dur, оп.
ЦИГУЛКИ: Ивайло Данаилов, Звезделин Йорданова, Иван Пенчев, Гергана Маринова,
Диана Чопева, Веселин Димитров, Марина Тодорова, Мадлен Георгиева
ВИОЛИ: Надя Петрова, Христо Аролски, Татяна Тодорова, Радослав Йорданов
ВИОЛОНЧЕЛИ: Петър Кушлев, София Радилова, Кристиана Генова
КОНТРАБАС: Борислав Симеонов

19 март, 2013 г., 20.50 ч., Театър София
Официално откриване на Софийски театрален салон, Съюз на артистите в България
Ивайло Данаилов, цигулка
Веселин Димитров, цигулка
Христо Арлски, виола
Петър Кушлев, виолончело

8 май, 2013 г., 19.00 ч., Театър София - фоайе
„Добре дошли” на театралната постановка Парижката Света Богородица
Ивайло Данаилов, цигулка
Веселин Димитров, цигулка
Христо Арлски, виола
Петър Кушлев, виолончело
Дворжак Струнен кварте №12, F dur, оп. 96 (Американски)

19 май, неделя, 2013 г., 19.30 ч., Национално музикално училище
Румен Трайков, пиано
Ивайло Данаилов, цигулка
Веселин Димитров, цигулка
Христо Аролски, виола
Петър Кушлев, виолончело
Дворжак Струнен квартет №12, F dur, оп. 96 (Американски)
Шуман Клавирен квинтет, Es dur, оп. 44

21 май, вторник, 2013, 19.00 ч, Резиденция на Кралство Белгия
Румен Трайков, пиано
Ивайло Данаилов, цигулка
Веселин Димитров, цигулка
Христо Аролски, виола
Петър Кушлев, виолончело
Хенри Виотам Капричио за виола соло
Дворжак Струнен кварте №12, F dur, оп. 96 (Американски) IV: Finale: vivace man non troppo
Димитър Ненов Танц
Шуман Клавирен Квинтет - II: In modo d’una marcia. Un poco largamente; III: Scherzo: Molto vivace

24 май, 2013 г., 19.00 ч., театър „Одеон”, Букурещ
Концерт по случай дните на българската култура в Букурещ
Пърсел Шакона, g moll, Z.730
Корели Кончерто гросо, оп. 6 №3, c moll
Питър Уорлок Сюита „Каприол” /Capriol/
Дворжак Серенада за струнни,E dur, оп. 22

1 юли, 2013 г., 19.30 ч., зала „България”
Със съдействието на Посолство на Аржентина
диригент Петко Димитров
Вивалди Четирите годишни времена
солист Ивайло Данаилов, цигулка
Пиацола Четирите годишни времена на Буенос Айрес /Cuatro estaciones portenas/, аранжимент Леонид Десятников
солист Дора Димитрова

  

 

Сезон 2013/2014, двадесет и трети
Музикален директор Петко Димитров
Почетен Музикален директор Росен Миланов

 

17 септември, 2013 г., 19.00 ч., Народен театър „Иван Вазов”
Концерт по случай връчване на наградите на София
диригент Алексей Измирлиев

6 октомври, неделя, 2013 г., 19.30 ч., Национално музикално училище
По случай 20-годишнината от подписването наДоговора за приятелски отношения и сътрудничество между Република Полша и Република България
Ева Скардовска, пиано
Адам Зажицки, цигулка
Петя Димитрова, цигулка
Христо Аролски, виола
Пьотр Хаусенплас, виолончело
Любомир РожицкиРапсодия за пиано, цигулка и виолончело, оп. 33
Гжегож ФителбергКлавирно трио, f moll, оп. 10  
Джордже ЕнескоКлавирен квинтет, a moll, оп. 29
Марин Големинов Жътва, Танц /от “Пет скици за струнен квартет”/

21 октомври, понеделник, 2013, 19.30 ч., НДК, зала №11
Концертът е под почетния патронаж наг-н РОСЕН ПЛЕВНЕЛИЕВ, Президент на Република България
ГАЛА-КОНЦЕРТ ОТКРИВАНЕ НА ДВАДЕСЕТ И ТРЕТИ СЕЗОН
ФИНАЛ НА XIII МЕЖДУНАРОДЕН КОНКУРС ПО КОМПОЗИЦИЯ В 7/8-ми
диригентБоби Йоцов
Самуил Павлов Serendip
Любомир Денев Софийски нощи
солист Мария Мартинова, пиано
Владимир Джамбазов Стъпки /Българска танцова рапсодия/
Ангел Заберски-син Сладка чубрица
солисти:Недялко Недялков, кавал; Стоян Анкуловтунджи, перкусии
Със съдействието наФондация “Св. Георги”, САЩ, Министерство на културата

4 ноември, понеделник, 2013 г., 19.30 ч., Национален дворец на културата, зала №11
По случай 110-годишнината от установяването наБългаро-Американски дипломатически отношения и 20-годишнината от основаването на комисия Фулбрайт
диригент Анкъш Бахл
Копланд Концерт за кларинет и оркестър
солист Атамас Илиев
Копланд Пролет в Апалачите
Копланд Hoe Down from “Rodeo”

11 декември, 2013 г., 19.00 ч., Гранд хотел София
концерт за Civitas
Марина Тодорова, цигулка
Мадлена Георгиева, цигулка

16 декември, понеделник, 2013 г., 19.30 ч., НМУ
Дебюти
диригент Росен Гергов
ЛистКонцерт за пиано и оркестър №2, A dur, S.125
солист Фидоси Керчев
Карл Мария фон ВеберАнданте и унгарско рондо за виола и оркестър, c moll, J.79
солист Илина Илиева
Шопен Анданте спинато е гранде полонеза, Es dur, оп.22
солист Георги Леков
ХайднКонцерт за виолончело и оркестър №1, C dur
солист Александър Кициос
СенансИнтродукция и рондо капричиозо, a moll, оп. 28
солист Йоана Русева, цигулка

27 – 31 декември, 2013 Cavallo Classico, Мюнхен
музикален директор Петко Димитров
8 представления на Нов симфоничен оркестър и рок-група към Нов симфоничен оркестър

  

2014 г. е под почетния патронаж на Н. П. Аник ван Калстър, Посланик на Кралство Белгия

15 януари, 2014, 19.00 ч., резиденция на Кралство Белгия
рецитал на
Йоана Русева, цигулка
Евелина Казанджиева, пиано
Бах Сарабанда и Жига от Сюита №2
Паганини Кампанела
Петър Христосков Рапсодия за соло цигулка
Сен-Санс Индродукция и рондо капричиозо

27 януари, 2014, 19.00 ч., хотел Шератон
Благотворителен концерт на Български бизнес лидер форум /BBLF/
Гергана Иванова, флейта
Ваклина Райчева, арфа
Неизвестен автор Greensleeves
Бах Сицилиана
Винсент Персикети пиеси
Жак Ибер Entr’act
Жан Абсил Сицилиана
Клод Дебюси Syrinx
Андреа Гуера Испанска пиеса
К. Дилети Mezza notte
Нино Рота Ромео и Жулиета

25 март, 2014, 19.00 ч., посолство на Египет
концерт за участниците в Годишния фонд
Ваклина Райчева, арфа
Неизвестен автор Greensleeves
Бах Сицилиана
Моцарт Менует
К. Дилети Mezza notte
Бизе Антракт към операта "Кармен"
Зденек Фолпрехт Mala Suita
Бизе Менует от операта "Арлезианката"
Жан Абсил Сицилиана

Жак Ибер Entr’act
Бърнстейн "Довечера" от Уестсайдска история

7 май, 2014, 19.30 ч., НДК, зала №11
Станимир Тодоров, виолончело
Димо Димов, пиано
Цезар Франк Соната, A dur
Рахманинов Соната, оп. 19
Хинастера Пампеана №2

21 юли, 2014 г., 19.00 ч., резиденция на Н.П. Аник ван Калстер, посланик на Н.В. Кралят на Белгия
концерт по случай Националния празник на Кралство Белгия
Асен Цветанов – саксофон
Виктория Кирилова – контрабас
Десислава Маркова - пиано
All of me
Satin Doll
Take Five
Misty
Bebop - Charlie Parker
Killing me softly
Autumn Leaves
Moonlight in Vermonth
Afternoon in Paris
Summertime
Ornithology - Charlie Parker
Georgia on my mind
As times goes by
Lullaby of Birdland
I got rhythm  

 

Сезон 2014/2015, двадесет и четвърти
Музикален директор Петко Димитров
Почетен Музикален директор Росен Миланов
  

16 юли, 2014 г., Българско национално радио, студио 1
диригент Петко Димитров
солист Пат О'Май
Издавана на албум на групата на Пат О'Май

4 септември, 2014 г., 19.00 ч., резиденция на Н.П. Аник ван Калстер, посланик на Н.В. Кралят на Белгия
концерт в чест на участниците в Годишния фонд на оркестъра
солов рецитал на Мартин Зайранов, цигулка
Бах Партита за цигулка №2, Шакона
Паганини Каприз №11
Фриц Крайслер Речитатив и Скерцо Каприз
Петър Христосков Рапсодия

17 спептември, 2014 г., 18.00 ч., хотел Шератон
концерт по случай 9-тия рожден ден на Френско-Българската търговска камара
Асен Цветанов, обой
Свобода Боздуганова, контрабас
Десислава Маринова, пиано

29 окомври, 2014 г., 19.30 ч., зала "България"
Гала-концерт откриване на сезона
диригент Петко Димитров
солист Димо Димов, пиано
Бетовен Концерт за иано и оркестър №4
Сибелиус Симфония №2

 

10 ноември, 2014 г., 19.00 ч., хотел Хилтън
концерт за Българо-Белгийската търговска камара
Асен Цветанов, обой
Кирил Трайчев, контрабас
Тошо Трайчев, пиано

17 ноември, 2014 г., 19.30 ч., зала "Славейков"
1-ви концерт от циклъла "Концерти в зала Славейков"
Гергана Иванова, флейта
Ваклина Райчева, арфа
Димо Димов, ударни
Зденек Фолпрехт Малка сюита
Жан Абсил Сицилиана
Дебюси Арабеска, Ривиера
Нино Рота Соната
Румен Бояджиев-син Медитация
Гай Бергерон Andree
Пиацола Либертанго
Луиз Бонфа Manha de Carnaval (Black Orpheus)
Челсо Мачадо Musiques Populaires Bresililiennes
Оскар Бенавидес Relato
Домингос Печи Nene-Choro

20 ноември, 2014 г., 19.00 ч., Музея на София /Централна баня/
концерт на Френско-Българската търговска камара "Посрещане на новото Божуле"
Асен Цветанов, обой
Тодор Бакърджиев, тромпет
Свобода Боздуганова, контрабас
Симеон Венков, пиано

Ноември, 2014 г., София, Пловдив, Варна
3 концерта по случай 150 годишнината на Сосиете Женерал Експресбанк
Ивайло Данаилов, цигулка
Веселин Димитров, цигулка
Христо Аролски, виола
Петър Кушлев, виолончело
Равел Първа част от Струнен квартет -
Вивалди Зима от Годишните времена
Моцарт Из Серенада "Малка нощна музика"
Шостакович Валс
Брамс Унгарски танц №5
Монти Чардаш 
Пиацола Либертанго
Гардел Танго от "Усещане за жена" 
"Жалози" танго
Френски шансон

1 декември, 2014 г., 19.30 ч., зала "Славейков"
2-ри концерт от циклъла "Концерти в зала Славейков" 
Мишо Живков и приятели
Валентин Методиев, обой
Михайл Жвков, кларинет
Николай Вязигин, фагот
Красимир Костадинов, валдхорна
Иван Пенчев, цигулка
Димитър Тенчев, виолончело
Димо Димов, пиано

12 декември, 2014 г., 19.00 ч., офис на Пощенска банка бул. Дондуков
концерт по случай откриване на нов офис на Пощенска банка
Марина Тодорова, цигулка
Каролина Рибейра, цигулка

5 февруари, 2015, 19.00 ч., хотел Шератон
Благотворителен концерт на Български бизнес лидер форум /BBLF/
Ваклина Райчева, арфа

19 март, 2015 г., 19.00 ч., офис на Пощенска банка
концерт по случай откриване на нов офис на Пощенска банка
Марина Тодорова, цигулка
Йоана Николова-Колева, виолончело 

3 април, 2015 г., 19.00 ч., Медицински комплекс "Д-р Щерев"
концерт по случай годишнина на Д-р Щерев
Марина Тодорова, цигулка
Мария Василева, цигулка

14 април, 2015 г., 19.00 ч., гранд хотел София
концерт по случай Годишна среща на служителите на Делойт одит
Кремена Милева, флейта
Ваклина Райчева, арфа 

26 април, 2015 г., 19.30 ч., зала "България"
диригент Петко Димитров
солисти Майкъл Торнтън, валдхорна, САЩ
Кольо Плачков, валдхорна
Росини Увертюра "Копринената стълба"
Антонио Розети Концерт за две валдхорни и оркестър
Фридрох Вит
 Концерт за две валдхорни и оркестър
Бетовен Симфония №3, /"Ероика"/

4 юни, 2015 г., 18.00 ч., Резиденция на Посланика на Кралство Холандия
Асен Цветанов, обой
Десислава Маринова, пиано

25 юни, 2015 г., 18.00 ч., гранд хотел София
концерт по случай откриване на юридически сектор на Делойт одит
Марина Тодорова, цигулка
Йоана Николова-Колева, виолончело

27 юни, 2015 г., 19.30 ч., зала "България"
Гала-концерт закриване на сезона
диригент Петко Димитров
солист Марио Хосен, цигулка
Менделсон Увертюра "Сън в лятна нощ"
Паганини Концерт за цигулка и оркестър №1
Рахманинов
 Симфонични танци

 
English (United Kingdom)Български (България)
Last month October 2017 Next month
S M T W T F S
week 40 1 2 3 4 5 6 7
week 41 8 9 10 11 12 13 14
week 42 15 16 17 18 19 20 21
week 43 22 23 24 25 26 27 28
week 29 30 31